وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری خانه ملت:

دریافت های نامتعارف و خارج از صورتحساب با اجرای طرح تحول سلامت به شدت کاهش یافته است

معاونت درمان وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: در صورت بروز تخلف، معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سراسر کشور با جدیت و برابر با قوانین با آنها برخورد می کنند.

به گزارش وبدا، معاونت درمان وزارت بهداشت در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری خانه ملت با عنوان «بازگشت پدیده ناپسند زیرمیزی به جامعه پزشکی» در تاریخ ششم اسفندماه 97 اعلام کرد:

با اجرای طرح تحول نظام سلامت، دریافت های نامتعارف و خارج از صورتحساب به شدت کاهش یافته و معاونت درمان وزارت بهداشت با شناسایی یا شکایات دریافتی از بیماران در خصوص هرگونه دریافت وجوه خارج از تعرفه و صورتحساب با قاطعیت برخورد می کند.

همچنین براساس اطلاع رسانی های صورت گرفته به اشکال مختلف طی چند سال گذشته و نصب بنر و اطلاعیه در محل پذیرش و ترخیص بیمارستانها، ممنوعیت پرداخت وجه خارج از صندوق بیمارستان ها به اطلاع بیماران و همراهان رسیده و سامانه 190 وزارت بهداشت شکایات بیماران در این زمینه را دریافت می کند.

براساس گزارشات موجود و انجام بازدیدهای نظارتی صورت گرفته، تخلف مذکور در حال حاضر مدیریت شده است و در صورت بروز تخلف، معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سراسر کشور با جدیت و برابر با قوانین با آنها برخورد می کنند

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧ - ٠٨:٥٥ / شماره خبر: ١٨٨٠٨٨ / تعداد نمايش: 171

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج