وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری فارس:

اخطاریه و احکام قضایی و پلمپ برای متخلفین کشتار غير بهداشتی دام صادر شده است

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج در این جوابیه تاکید کرد: نظارت بر قصابی ها از قبيل مکان کسب بهداشتی، بهداشت فردی و تجهيزات لازم در دستور کار بهداشت محيط قرار دارد.

 

به گزارش وبدا، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری فارس با عنوان «سریال ادامه‌دار تخلفات در تنگاری/ بی‌خیالی مسؤولان و عرضه گوشت غیر بهداشتی» در تاریخ 29 اردیبهشت ماه 98 اعلام کرد:

 

طبق قانون، رسيدگی به موضوع کشتار غير بهداشتی در حيطه وظايف دامپزشکی است. لذا موضوع با دو محور کشتار غير مجاز و قصابی های فعال در آن منطقه قابل بررسی می باشد. بر همين اساس نظارت بر قصابی ها از قبيل مکان کسب بهداشتی، بهداشت فردی و تجهيزات لازم در دستور کار بهداشت محيط قرار دارد و نظارت بر اين موارد به صورت کار روتين صورت می گيرد. اما کشتار خارج از کشتارگاه عليرغم اينکه در محوريت کار دامپزشکی است در شورای سلامت استان در سال 1394 مطرح و پيگيری شد.

بر اين اساس کميته مشترک دستگاه قضايی، انتظامی، دامپزشکی و بهداشت جهت ساماندهی موضوع برنامه هایی از قبيل جلسات با قصابان، مردم منطقه، پيشنهادات از قبيل کشتار در کشتارگاه و حمل با هزينه کم توسط مراجع دولتی تشکیل شد. ولی به جهت عدم رفع مشکل بازديدهای مشترک با دستور قضايی صدور اخطاريه، پلمب و صدور احکام قضايی برای اين متخلفين صادر شد. همچنین اين موضوع بارها به درگيری مستقيم متصديان با بازرسان و حتی مراجع انتظامی و سياسی منجر شده است.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨ - ٠٨:٠١ / شماره خبر: ١٩١٧٣١ / تعداد نمايش: 162

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج