وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری فارس:

قیمت داروهای شرکت باختربیوشیمی 30 درصد بیشتر از داروهای ژنریک است

سازمان غذا و دارو در این جوابیه تاکید کرد: در بحث قیمت گذاری داروهای تولید شرکت داروسازی باختر بیوشیمی؛ تمامی داروهای تولیدی این شرکت در جلسات مکرر کمیسیون قانونی قیمت گذاری در سازمان غذا و دارو در سال ۹۷ مورد بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش وبدا، سازمان غذا و دارو در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری فارس با عنوان «کم لطفی وزارت بهداشت به صنعت داروسازی کرمانشاه/ باختر بیوشیمی قربانی قیمت‌گذاری است» در تاریخ دوم خردادماه 98 اعلام کرد:

 

بر اساس ضوابط قیمت گذاری داروها در سازمان غذا و دارو، قیمت داروهای این شرکت، در حال حاضر ۳۰ درصد بیشتر از قیمت ژنریک است.

در بحث قیمت گذاری داروهای تولید شرکت داروسازی باختر بیوشیمی؛ تمامی داروهای تولیدی این شرکت در جلسات مکرر کمیسیون قانونی قیمت گذاری در سازمان غذا و دارو در سال ۹۷ مورد بررسی قرار گرفت.

در مجموع حدود ۱۰۰ قلم از داروهای این شرکت مشمول افزایش قیمت قرار گرفت و قیمت های جدید به شرکت ابلاغ شد، از طرفی تمامی داروهایی که این شرکت تک تولید کننده آن است با قیمت فروش به پخش پیشنهادی خود شرکت مصوب گردید و قیمت بقیه داروهای تولیدی این شرکت با توجه به اینکه خطوط تولیدی شرکت دارای گواهی GMP است، بر اساس ضوابط قیمت گذاری داروها در سازمان غذا و دارو در حال حاضر ۳۰ درصد بیشتر از قیمت ژنریک (قیمت پایه محصولات تولیدی بقیه شرکت های داروسازی این داروها) است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٨ - ١٠:٣٨ / شماره خبر: ١٩١٨٦١ / تعداد نمايش: 125

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج