وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در کانال خبری - تحلیلی پزشکان:

تمام کتاب های دارای مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، منعی برای توزیع ندارند

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این جوابیه تاکید کرد: از ارائه و عرضه تمامی آثاری که مجوز نهاد رسمی صدور مجوز انتشار کتب در کشور یعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارد، حمایت کامل انجام می شود.

 

به گزارش وبدا، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پاسخ به خبر انتقادی کانال خبری - تحلیلی پزشکان با عنوان «ممنوعیت عرضه برخی کتب روانشناسی» در تاریخ 19 تیرماه 98 اعلام کرد:

 

با توجه به مشاهده مواردی از سوء برداشت ها از محتوای مکاتبه مورد نظر، این موضوع در اصلاحیه ای خطاب به تمامی واحدهای زیرمجموعه دانشگاه مطرح و نسبت به اجرای صحیح محتوای مکاتبه، یادآوری لازم صورت گرفته است.

در این اصلاحیه از مسئولان تمامی واحدها خواسته شده تا با رعایت دقت لازم از لحظه صدور اصلاحیه، از فهرست نویسندگان یاد شده در مکاتبه موردنظر؛ کتاب‌ هایی که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز چاپ نداشته و یا مجوز چاپ آنها تمدید نشده است، مدنظر قرار گیرد.

بر این اساس، تمامی کتاب‌ هایی که تا این تاریخ از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز انتشار دارند، بر اساس قانون منعی برای توزیع آنها وجود ندارد.

با توجه به اینکه دانشگاه محل تفکر، تعقل، تضارب آرا و آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان و اساتید با آرا و عقاید و یافته های علمی در حیطه های مختلف علمی و از جمله علوم انسانی است، از ارائه و عرضه تمامی آثاری که مجوز نهاد رسمی صدور مجوز انتشار کتب در کشور یعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارد، حمایت کامل انجام می شود.

با توجه به پیشینه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امور فرهنگی، اقدامات زیرساختی در مسیر غنای فرهنگی دانشجویان در این مرکز آموزش عالی همواره صورت گرفته و در حال توسعه است، بنابراین امید می رود برخی نکات حاشیه ای، چهره فرهنگی این دانشگاه را خدشه دار نسازد.

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨ - ١٠:٣٥ / شماره خبر: ١٩٣١٦٢ / تعداد نمايش: 143

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج