وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در سایت خبری تحلیلی بولتن نیوز:

جزییات حمایت از شرکت های دانش بنیان تولیدکننده ایمپلنت های ارتوپدی

 اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا ودارو در این جوابیه تاکید کرد: افزایش چشمگیر تعداد تولیدکنندگان حوزه ارتوپدی اعم از تروما، ستون فقرات و مفاصل و تقاضای سرمایه گذاری در این بخش حاکی از سیاست های موفق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید داخلی بوده است.

 

به گزارش وبدا، اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا ودارو در پاسخ به خبر انتقادی سایت خبری تحلیلی بولتن نیوز با عنوان «وزیر بهداشت فسادزدایی را از اطراف خود شروع کند/ مغلطه بازی در حوزه وزارتی وزارت بهداشت» در تاریخ 27 تیرماه 98  اعلام کرد:

 

 

شرکت آتیلا ارتوپد، تولید کننده ایمپلنت های ستون فقرات است که همزمان نمایندگی یکی از کمپانی های بزرگ و صاحب تکنولوژی حوزه جراحی ستون فقرات به نام مدترونیک را نیز دارا بوده است. همچنین، علاوه بر شرکت فوق، 9 شرکت دیگر نیز در کشور در حال تولید ایمپلنت های ستون فقرات هستند که بعضا سبد محصولات کامل تری را ارائه کرده و قادر به ارائه محصولات کیفی بوده و هستند که عموما کاربردهای محصولات مدترونیک را پوشش می دهند.

 

اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه شرکت تولید کننده آتیلا ارتوپد تنها وارد کننده انحصاری از کمپانی مدترونیک بوده و اقدام به واردات محصولات مذکور کرده، تاکید کرده است، تاکنون هیچ گونه مجوز دیگری برای واردات محصولات کمپانی فوق برای سایر شرکت ها صادر نشده است. لیکن، به نظر می رسد کمپانی مدترونیک در سال گذشته، نمایندگی خود را برای شرکت فوق تمدید نکرده است که پس از آن نیز تقاضایی برای ثبت نمایندگی جدید و واردات محصولات کمپانی فوق به اداره کل تجهیزات پزشکی ارائه نشده است و این اداره کل با توجه به جایگاه خود از مداخله در مناسبات تجاری فی مابین شرکت آتیلا ارتوپد و مدترونیک خودداری کرده است.

 

با توجه به افزایش توان تولیدکنندگان داخلی در سال های اخیر، سیاست اداره کل تجهیزات پزشکی برای حمایت از کالای ایرانی، ایجاد محدودیت های فنی و قیمتی برای ثبت و واردات محصولات مشابه بوده است که این سیاست در سال 98 به محدودیت تعدادی واردات تا حداکثر 10 درصد نیاز کشور تسری پیدا کرده و حداقل 90 درصد نیاز کشور توسط تولید کنندگان داخلی تامین می شود.

 

سیاست صدور مجوز حداقلی (تا سقف 10 درصد) برای محصولات شناخته شده جهانی با کیفیت های برتر به منظور حفظ بازار رقابتی در بازار داخلی و ارتقای کیفیت تولیدات داخلی و همچنین، امکان برخورداری بیماران خاص از آخرین فناوری ها در کشور، برای صیانت از حقوق بیماران بوده و برای کلیه کالاها رعایت می شود.

 

علی رغم اعمال سیاست فوق، میزان مجوز صادر شده برای کمپانی مدترونیک تنها 2 درصد نیاز کشور بوده است.

 

 

اداره کل تجهیزات پزشکی در پایان، افزایش چشمگیر تعداد تولیدکنندگان حوزه ارتوپدی اعم از تروما، ستون فقرات و مفاصل و تقاضای سرمایه گذاری در این بخش را حاکی از سیاست های موفق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید داخلی، مطرح و بر حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان ایرانی با رعایت استانداردهای کیفی و الزامات سلامت عمومی، تاکید کرده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨ - ١٦:٠٩ / شماره خبر: ١٩٣٣١١ / تعداد نمايش: 164

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج