وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مطلب مندرج در روزنامه آفتاب یزد

شيمي درماني در كانكس

سلام عليكم

            احتراماً پيرو درج مطلب با عنوان شيمي درماني در كانكس مورخ 4/2/91 خواهشمند است دستور فرماييد براي روشن شدن افكار عمومي نسبت به درج پاسخ به شرح ذيل اقدام و همكاري لازم صورت گيرد.

                                                            متن جوابيه

طبق پاسخ دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني خراسان شمالي بيمارستان امام رضا (ع) بجنورد از جمله بيمارستان‌هاي قديمي شهر مي‌باشد كه ساختمان ميراث فرهنگي داخل بيمارستان واقع گرديده است و جهت احداث بخش جديد مجوز ساخت و ساز و سازه مستحكم در بيمارستان صادر نمي‌شود. با توجه به اينكه تعداد بيماران سرطاني استان 800 تا 1000 نفر مي‌باشند و اين بيماران جهت انجام امور درماني خويش مجبور به مراجعه به استان‌هاي مجاور بوده لذا به منظور كاهش آلام بيماران عزيز با توجه به محدوديت‌هاي پيشگفت چاره كار در ايجاد سازه‌هاي سبك در بيمارستان جهت خدمت‌رساني به بيماران ديده شد. علي‌رغم محدود بودن فضاي فيزيكي، بيماران سرطاني از ارائه خدمات تخصصي، فوق تخصصي و تخفيفات ويژه در اين استان رضايت‌مند مي‌باشند. لازم به ذكر است بيماران سرطاني از ساير استان‌ها جهت گرفتن تخفيفات ويژه به اين استان مراجعه مي‌نمايند. همچنين تمهيدات لازم براي ايجاد بخش شيمي درماني در بيمارستان جديد (320 تختخوابي) در نظر گرفته شده است كه انشاءا... با بهره‌برداري از اين بيمارستان در آينده مشكل فوق برطرف خواهد گرديد.

درخصوص دستگاه شتاب‌دهنده خطي نيز قرارداد خريد با هيات امنا صرفه‌جويي ارزي در معالجه بيماران منعقد شده است و در رابطه با احداث سايت جهت نصب دستگاه، انتخاب پيمان كار صورت گرفته است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٠ خرداد ١٣٩١ - ١٤:٠٩ / شماره خبر: ٩٨٨٠١ / تعداد نمايش: 1563

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج