وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مطلب مندرج در روزنامه شرق

قيمت سيانور و قرص برنج در ناصر خسرو

سلام عليكم

          با احترام عطف به گزارش خبري مندرج در صفحه سلامت آن روزنامه مورخ 13/2/91 با عنوان:« قيمت سيانور و قرص برنج در ناصر خسرو» به استحضار مي‌رساند:

متأسفانه نويسنده در اين گزارش به صورت خواسته يا ناخواسته راه‌هاي انجام خودكشي را به مردم آموزش داده و بدون توجه به تبعات منفي درج چنين گزارشهايي، سلامت جامعه و مردم را به خطر انداخته است.

          بيان روش‌هايي كه منجر به پديده خودكشي مي‌شود اعم از تشريح راه‌هاي خودكشي و اعلام قيمت مواد خودكشي و نيز نحوه دستيابي به آنها مي‌تواند منجر به افزايش آمار قربانيان خودكشي در جامعه شده و سلامت رواني جامعه را با خطر مواجه كند.

          بنا به نظر قاطبه متخصصان علوم رفتاري و روانپزشكان، طرح شيوه‌هاي خودكشي از طريق رسانه‌هاي جمعي با هر هدفي كه انجام شود، موجب بالا رفتن آمار خودكشي در جامعه شده و به تشديد پديده خودكشي و تبعات آن منجر مي‌شود.

          با توجه به مطالب مطرح شده، از روزنامه‌اي كه صفحه‌اي را به «سلامت» اختصاص داده است، انتظار مي‌رود به تبعات و عواقب مطالب غير كارشناسانه در گزارش‌هاي مندرج در آن روزنامه و تأثير آن بر سلامت رواني جامعه توجه نموده و در جهت افزايش سلامت جسمي، معنوي و رواني جامعه گام بردارد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩١ - ١٥:٢٩ / شماره خبر: ٩٨٨١٤ / تعداد نمايش: 1560

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج