وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت:

امسال وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن کریم، مسئولیت کمیته دانشگاهی دستگاه‌ها را برعهده دارد

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری بیست و ششمین دوره نمایشگاه قرآن کریم در مصلای امام خمینی(ره)  تهران گفت: امسال وزارت بهداشت علاوه بر فعالیت در بخش قرآن و سلامت، مسئول بخش کمیته دانشگاهی، دستگاه‌های مختلف دانشگاهی و مراکز آموزش عالی حاضر در نمایشگاه است.

به گزارش وبدا، دکتر محمد مهدی بحرالعلوم با اشاره به برگزاری نمایشگاه قرآن کریم طی روزهای سوم تا ۲۱ ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: سال گذشته مسئولیت کمیته دانشگاهی بیست و پنجمین دوره نمایشگاه قرآن کریم برعهده وزارت علوم بود اما امسال این مسئولیت بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گذاشته شده است.

وی با اشاره به دو رویکرد مهم مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن کریم، خاطرنشان کرد: خدمات رسانی و ارایه مشاوره‌های پزشکی و بهداشتی به بازدیدکنندگان و همچنین ارایه خدمات مشاوره‌ای در زمینه تست غربالگری، ویزیت رایگان، مشاوره در خصوص طب ایرانی از جمله رویکردهای اصلی ما در این دوره از نمایشگاه است که امسال به منظور تحقق این برنامه، مذاکراتی با معاونت بهداشت وزارتخانه و دفتر کل طب ایرانی در جهت هماهنگی‌ها برای حضور مشاوران متخصص در زمینه‌های مختلف انجام داده‌ایم.

دکتر بحرالعلوم بخش قرآن و سلامت را از دیگر رویکردهای اصلی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن کریم عنوان کرد و گفت: امسال نیز همانند سالهای گذشته وزارت بهداشت حتی به صورت گسترده‌تر تلاش دارد در قالب بخش قرآن و سلامت با ایجاد غرفه‌های مختلف، به بازدیدکنندگان خدمات مشاوره‌ای، پزشکی و قرآنی دهد. همچنین برگزاری نشست‌های تخصصی زیر نظر مدرسین و اساتید برجسته در زمینه‌های علوم قرآنی از دیگر فعالیت‌های سال جاری وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن کریم است.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به حضور ۷ دانشگاه علوم پزشکی در قالب یک غرفه در بخش قرآن و سلامت نمایشگاه، اظهار کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی ارتش، شهرکرد، شیراز، تهران، شهید بهشتی، مازندران و یزد در طول برگزاری این نمایشگاه به طور چرخشی با حضور در غرفه‌ای تحت عنوان دانشگاه‌های علوم پزشکی، به ارایه خدمات پژوهشی، تحقیقاتی در زمینه‌های علوم قرآنی می‌کنند و آخرین دستاوردهای قرآنی و دینی خود را در حوزه‌های مختلف علمی و پژوهشی را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. همچنین این دانشگاه‌ها محصولات قرآنی دانشجویان و محققان خود را به نمایش در می‌آورند.

وی برگزاری محفل قرآنی جامعه پزشکی در یکی از روزهای ماه مبارک رمضان در مصلای امام خمینی(ره) را از دیگر برنامه‌های مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن کریم عنوان کرد و گفت: هنوز تاریخ دقیق برگزاری این محفل مشخص نشده است.

دکتر بحرالعلوم با اشاره به افزایش غرفه‌های بخش قرآن و سلامت وزارت بهداشت در نمایشگاه امسال، گفت: سال گذشته ده غرفه وزارت بهداشت در قالب بخش قرآن و سلامت در مساحتی حدود ۱۸۰ متر مربع به ارایه خدمات‌رسانی و فعالیت‌های قرآنی پرداخت اما امسال با رایزنی‌های صورت گرفته تلاش داریم با گسترش غرفه‌های وزارت بهداشت به ۱۲ غرفه، مساحتی بالغ بر ۲۵۰ متر مربع را از مسئولان برگزاری نمایشگاه در اختیار بگیریم.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، با یادآوری اینکه سال گذشته وزارت علوم، مسئولیت بخش دانشگاهی دستگاه‌های دانشگاهی و مراکز آموزش عالی کشور را در نمایشگاه قرآن کریم برعهده داشت، گفت: امسال این مسئولیت بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و امسال برای بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن، ۱۶ غرفه در مساحتی بالغ بر هزار متر مربع، به بازدیدکنندگان، خدمات مختلف مشاوره‌ای، پزشکی، آموزشی، مذهبی و پژوهشی می‌دهند.

وی گفت:دانشگاه‌های پیام نور، آزاد اسلامی، وزارت علوم، فنی و حرفه‌ای، دانشگاه علوم و معارف قرآنی، دانشگاه فرهنگیان، جامع علمی و کاربردی، جهاد دانشگاهی، بسیج دانشجویی و دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها  در قالب ۱۶ غرفه مختلف در نمایشگاه بیست و ششم قرآن کریم، به ارایه خدمات مختلف به بازدیدکنندگان می‌پردازند./224/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١١:٤٨ / شماره خبر: ١٧٦٧٣٦ / تعداد نمايش: 1064

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج