وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نایب رییس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

مردم نگران گرانی داروها نباشند

محمد حسین قربانی گفت: شوراى سیاستگذارى قیمت دارو به این نتیجه رسیده که نیازی به افزایش قیمت دارو نیست.

به گزارش وبدا به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمد حسین قربانی نایب رییس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به افزایش نرخ ارز و تاثیر آن بر بازار دارو اظهار داشت: بسیارى از مواد اولیه داروهاى تولیدى در ایران وارداتى است و نوسانات ارز بر روى محصولات وارداتى تاثیر می گذارد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت تدبیر و امید فضاى خوبى براى ثابت نگه داشتن ارز ایجاد کرد و براى کالاهاى اساسى از جمله دارو یارانه تخصیص داد. بر همین اساس در مورد کالاهاى اساسى مانند دارو نباید نگرانى براى افزایش قیمت وجود داشته باشد.

وی یادآور شد: ما جلسات غیرعلنى با مسئولان دولتی همچون رییس بانک مرکزى و وزیر اقتصاد و دارایی داشتیم که در آنها مقرر شد داروهاى وارداتى با ارز ٣٨٠٠ تومانى تامین شوند.

قربانی با بیان اینکه تحریم‌ها همیشه وجود داشته است، تصریح کرد: روحیه خصمانه دولت آمریکا همیشه علیه ایران وجود داشته است، ضمن اینکه در شرایط کنونی دولت باید تدابیر لازم را برای رویارویی با این شرایط  بیندیشد که بهترین تدبیر هم می‌تواند تامین مابه التفاوت ارز باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت نظارت جامع و دقیقی بر  قیمت دارو دارد، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون این وزارتخانه نظارت دقیقی بر توزیع کنندگان  دارو و داروخانه‌ها دارد، از سوی دیگر ما نیز در کمیسیون  بهداشت مجلس نظارت‌ لازم بر این حوزه را انجام خواهیم داد.

نایب رییس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شوراى اسلامى تاکید کرد: تاکنون شوراى سیاستگذارى قیمت دارو  به این نتیجه رسیده است که نیاز به افزایش قیمت دارو وجود ندارد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١ خرداد ١٣٩٧ - ٠٩:٥٠ / شماره خبر: ١٧٧٠٢٤ / تعداد نمايش: 1114

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج