وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت:

پویش ملی «بهار همدلی»، هوشمندی نهادهای دانشجویی وزارت بهداشت را نشان می‌دهد/ پیوستن کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به پویش «بهار همدلی»

 
 
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه حضور نهادهای دانشجویی وزارت بهداشت در پویش ملی «بهار همدلی» با تکیه بر موج سوم کمک‌های مورد نیاز خسارت دیدگان در حادثه سیل، نشان از هوشمندی بالای این دسته از دانشجویان دارد، گفت: این حرکت از سوی نهادهای دانشجویی وزارت بهداشت که موج سوم، یعنی حل اساسی مشکل را به دنبال دارد بسیار خوشحال کننده است.
 
به گزارش وبدا، دکتر محمدرضا فراهانی درخصوص اعلام موجودیت و فراخوان پویش ملی دانشگاهیان ایران تحت عنوان «بهار همدلی»، که برای بازسازی بخشی از منازل کاملا ویران شده در مناطق سیل زده توسط تعدادی از نهادهای مستقل دانشجویی تاسیس شده است، از همت و تلاش فعالان دانشگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تقدیر و تشکر کرد و گفت: با مطالعه من بیانیه دوستان در نهادهای دانشجوی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، احساس می‌کنم نهادهای دانشجویی با هوشمندی، هدف بسیار خوبی را برای این پویش انتخاب کردند که نشان دهنده آینده نگری این دانشجویان است. 
 
وی با اشاره به موج اول و دوم کمک‌های مالی مردم در زمان بروز حوادث و بلایای طبیعی در کشور، اظهار داشت: در موج اول و دوم بلایای طبیعی، با مردم آسیب دیده و اسکان موقت این عزیزان روبه رو هستیم. مردم نیز در کمال درک و احساسات انسانی در کنار نهادهای امدادی برای رفع مشکلات اولیه افراد خسارت دیده کمک‌های خود را ارسال کرده و تلاش می‌کنند جان افرادی که در معرض خطر قرار دارند را نجات داده و افراد خسارت دیده را اسکان موقت بدهند و معیشت موقت این افراد را نیز فراهم کنند.
 
دکتر فراهانی اضافه کرد: اما واقعیت این است که زمانی این مشکل برای افراد بلا دیده در این حوادث حل می‌شود که این افراد به اسکان دائم دست پیدا کنند و سکونت بگیرند. براساس آمارهای اعلام شده از سوی مسئولان، تعداد خانه‌های ویران شده در مناطق سیل زده کشور بسیار بالا بوده و بیش از ۶۰ هزار منزل دچار تخریب کامل شده است و این یعنی ۶۰ هزار خانواده که اکنون سرپناه و مسکن ندارند.
 
وی در ادامه افزود: از اینکه دانشجویان به این حوزه توجه کرده‌اند و در کنار هم، فارغ از تفاوت‌ها در افکار و اندیشه‌های سیاسی، قرار گرفته‌اند و این پویش ملی را سازمان دادند بسیار خوشحالم و در این جا اعلام می‌کنم که من و همه همکارانم در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به پویش ملی دانشگاهیان ایران «بهار همدلی» می‌پیوندیم.
 
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به حجم بالای خسارت وارده و هزینه جبران این خسارات اشاره‌ کرد و بیان کرد: من احساس می‌کنم که شرایط کشور نیز به گونه‌ای نیست که انتظار داشته باشیم دولت با توجه به تنگناها، تحریم‌ها و جنگی که کشور درگیر آن است بتواند به تنهایی ساخت منازل تخریب شده در این مناطق را برای این افراد بر عهده بگیرد، زیرا ابعاد این فاجعه و خسارت به حدی بالا است که شاید ما در زلزله هم تا این اندازه تخریب را نداشته باشیم. 
 
وی افزود: بر این اساس، طبیعی است که این مردم هستند که باید به میدان بیایند و مردم نیز با توجه به التهابی که در ابتدای رخ دادن این حادثه براساس شدت علاقه به هموطن خود پیدا می‌کنند بیشتر در موج اول و دوم نیازهای خسارت دیدگان فعال می‌شوند.
 
دکتر فراهانی با بیان اینکه حضور نهادهای دانشجویی وزارت بهداشت با تکیه بر موج سوم کمک‌های مورد نیاز خسارت دیدگان در حادثه سیل، نشان از هوشمندی بالای این دسته از دانشجویان دارد، بیان داشت: این حرکت از سوی نهادهای دانشجویی وزارت بهداشت که موج سوم یعنی حل اساسی مشکل را به دنبال دارد نشان از هوشیاری بالای دانشجویان دارد و بسیار خوشحال کننده است.
 
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس ما نیز حسابی را در وزارت بهداشت اعلام خواهیم کرد تا همکاران در سایر معاونت‌ها و معاونت فرهنگی و دانشجویی کمک‌های خود را به حسابی مشخص واریز کنند. من فکر می‌کنم برای اولین بار  کاری کاملا سازمان یافته، هوشمندانه و با نتایج کاملا مشخص را خانواده بهداشت، درمان و دانشجویان این حوزه از خود به یادگار و به نمایش می‌گذارند و این جای تشکر دارد.
 
دکتر فراهانی با بیان اینکه امیدوارم این مسابقه‌ و رقابتی که بین دانشگاه‌ها جهت مشارکت در این امر خیر شکل می‌گیرد به آمار و ارقام بسیار خیره کننده‌ای تبدیل شود، گفت: من امیدوارم بخش قابل توجهی از خانه‌های کاملا ویران شده به همت این پویش برای هموطنانی که دچار این بلا شده اند، ساخته شود.
 
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه این حرکت، یک پویش ملی با مشارکت دانشگاهیان کشور است، گفت: من از همه مدیران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، همه اساتید و فعالان دانشجویی تقاضا دارم که به این کمپین بپیوندند، زیرا اگر همه اساتید، کارکنان و دانشجویان براساس توان خود ارقامی را به این کمپین واریز کنند و هیچ فردی از این نهضت و پویش بزرگ جا نماند، تا به این ترتیب کار عظیمی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های تابعه آن شکل گیرد. 
 
دکتر فراهانی در پایان گفت: امیدوارم این حرکت خیرخواهانه و عظیم به وزارت علوم، دانشگاه آزاد و سایر مراکز دانشگاهی نیز تسری پیدا کند و دوستانمان در وزارت علوم و نهادهای دانشگاهی به این حرکت عظیم بپیوندند تا به معنای واقعی این کمپین، پویش ملی دانشگاهیان ایران باشد./224/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٧:٢٦ / شماره خبر: ١٨٩٤١٨ / تعداد نمايش: 241

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج