وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد:

همکاری داوطلبانه بیش از 300 پرستار در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از همکاری 303 پرستار داوطلب در اجرای مرحله غربالگری طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در این استان خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر علی نظری با اشاره به همکاری دانشجویان در این طرح، افزود: 17 دانشجو در شیروان و 30 نفر از دانشجویان در بیمارستان های بجنورد، در اجرای این طرح همکاری می کنند.

وی درخصوص مزایای اجرای این طرح یادآور شد: پس از شناسایی مبتلایان به فشار خون بالا و ثبت وضعیت سلامت آنان، این افراد برای ادامه مراحل درمان به کلنیک ویژه معرفی می شوند.

دکتر نظری با اشاره به اینکه در غربالگری بسیج ملی کنترل فشار خون، فشار افراد بالای 30 سال، زنان بارداری و بیماران کلیوی اندازه گیری می شود، تصریح کرد: این طرح تا پانزدهم تیرماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه پایگاه‌های ثابت و سیار، بیمارستان‌ها و کلینیک ها این طرح را اجرا می کنند، از ساکنان خراسان شمالی خواست تا با مراجعه به مراکز تعیین شده فشار خون خود را کنترل کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی یادآور شد: اجرای این طرح گام بسیار مهمی در راستای پیشگیری از خطراتی از جمله سکته های قلبی و مغزی است که سلامت افراد را تهدید می کند./116/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٠ تير ١٣٩٨ - ١٥:٢٤ / شماره خبر: ١٩٢٤٤٢ / تعداد نمايش: 656

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج