وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت خبر داد:

سامانه 190 به داروخانه های کشور متصل می شود / برگزاری همایش ادارات بازرسی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور و سازمان های وابسته

مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت گفت: بیماران در شرایط خاصی به مراکز درمانی مراجعه می کنند و نیازمند دریافت خدمات درمانی مناسبی هستند و وظیفه نیروهای درمانی ارائه بهترین خدمت به افراد دردمند است.

به گزارش وبدا، دکتر محمد حسین حیدری در حاشیه برگزاری همایش دفاتر بازرسی و ارزیابی عملکرد دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سالن امام جواد(ع) وزارت بهداشت، اظهار داشت: به دلیل حساسیت مردم نسبت به سلامت خود، خانواده و بیماران شان، باید در حوزه بهداشت و درمان، انعطاف پذیری و لطافت بیشتری داشته باشیم و برای بیماران، از اقدامات درمانی در حال انجام، توضیحاتی ارائه کنیم.

وی تصریح کرد: ارتباط بیشتر و بهتر پزشک با بیمار و ارائه توضیحات از اقدامات درمانی به بهبودی او، کمک می کند. متاسفانه مشکل برخورد نامناسب کادر پزشکی و پرستاری، یکی از دلایل نارضایتی مردم است و در این زمینه با همکاری معاونت آموزشی و پرستاری، برنامه های آموزشی را اصلاح می کنیم اما بازدهی آموزش و تغییر رفتارها و برخوردها، مقداری زمان بر است.

مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت افزود: شکایاتی که مستقیما به دفتر بازرسی وزارت بهداشت می رسد، منسجم نیست و در مورد حوزه های مختلف از جمله دارو و درمان است.

دکتر حیدری خاطرنشان کرد: متاسفانه سامانه 190 وزارت بهداشت، با همه داروخانه های کشور، در ارتباط نیست و شرایطی را با همکاری سازمان غذا و دارو فراهم می کنیم که این سامانه بتواند با همه داروخانه ها در سطح کشور، ارتباط داشته باشد و در این صورت قادر خواهیم بود که ورود و خروج داروها را نیز رصد کنیم.

وی به مردم توصیه کرد در صورت بروز یا مشاهده هرگونه تخلف در حوزه سلامت از جمله بهداشت، دارو، درمان، تعرفه و اورژانس پیش بیمارستان، آن را به سامانه 190 وزارت بهداشت گزارش دهند.
   دکتر حیدری همچنین گفت: در راستای برنامه های سال جاری این دفتر همایش ادارات بازرسی دانشگاه/دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور و سازمان های وابسته در روز شنبه 23 شهریور ماه با حضور معاونین و مدیران کل محترم وزارت متبوع و مدیران و رؤسای ادارات و کارشناسان بازرسی دانشگاه ها برگزار شد.
وی افزود: از اهداف این همایش می توان به آشنایی دفاتر بازرسی با سیاست های وزارت بهداشت و بحث و تبادل نظر شرکت کنندگان در این همایش در قالب کارگروه های تخصصی با محتوای نیازهای آموزشی، گزارش نویسی تحلیلی، اخلاق در بازرسی، شیوه نامه و روش های نوین بازرسی، روش های ارزیابی عملکرد مدیران و دانشگاه ها، روش های مستند سازی جشنواره شهید رجایی، حقوق شهروندی، مبارزه با فساد اداری، سامانه های 190 و میز خدمت و سامد نام برد.

 مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگوئی به شکایات افزود: در پایان همایش خلاصه مباحث کارگروه های تخصصی (3) توسط دبیران کارگروه ها مطرح و جمع بندی نهایی شد و مقرر گردید که در جهت پایداری جلسات، در آینده نزدیک گردهمایی متناسب با کارگروه های فوق الذکر جهت پیگیری موارد مطروحه انجام شود. /206

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٨ - ١٠:٥٤ / شماره خبر: ١٩٤٩٦٩ / تعداد نمايش: 449

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج