وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

برگزاری نخستین نشست روسای دبیرخانه‌های سلامت دستگاه‌های اجرایی

نخستین نشست روسای دبیرخانه‌های سلامت دستگاه‌های اجرایی در سال 98 برگزار شد. 


به گزارش وبدا، در این نشست که با حضور دکتر علی دل ‌پیشه، رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و روسای دبیرخانه‌های سلامت دستگاه‌ها برگزار شد، درخصوص ضرورت همکاری‌های بین‌بخشی و تشکیل و فعال‌سازی دبیرخانه‌های سلامت در دستگاه‌های اجرایی بحث و تبادل نظر شده و از دستگاه‌های پیشگام و فعال در این زمینه، قدردانی به عمل آمد. 

در ادامه، برخی از روسای دبیرخانه‌های سلامت دستگاه‌های اجرایی نیز به ارائه گزارش عملکردهایشان در دستگاه خود پرداختند.

براساس این گزارش، دبیرخانه‌ های سلامت دستگاه‌های اجرایی، ساختاری مجازی است که مسئولیت آن از طریق معرفی بالاترین مقام اجرایی دستگاه به یکی از مدیران با حداقل پست سازمانی مدیرکل، بر اساس بند هشت مصوبه نشست پانزدهم شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور، واگذار می ‌شود.

دبیرخانه سلامت در هر دستگاه ماموریت دارد تا با مشارکت در فرایند سیاست‌گذاری بخشی و بین‌بخشی، تدوین، تصویب و اجرای سیاست‌های تضمین‌کننده سلامت جامعه را تسهیل کند و با بهره‌ گیری از ابزارهای قانونی و مقررات موجود، خطرات و عوامل تهدیدکننده سلامت در سایر سیاست‌ها و برنامه‌ها را به حداقل برساند.

در حال حاضر، بیست ‌و پنج دبیرخانه سلامت در دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و وابسته تشکیل شده است که با دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی همکاری دارند.

گفتنی است، یکی از همکاری‌ های اثرگذار و موفق در تعامل بین دبیرخانه‌های سلامت دستگاه‌ها و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مشارکت در برگزاری بسیج ملی کنترل فشار خون در سال 1398 بوده است./230/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢ آذر ١٣٩٨ - ١٣:٤٢ / شماره خبر: ١٩٧١٩٨ / تعداد نمايش: 307

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج