وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در سمینار دو روزه مدیریت خون بیمارمطرح شد؛

ضرورت مدیریت خون بیمار و انتقال خون محافظه کارانه

سمینار دو روزه مدیریت خون بیماربا هدف آشنایی متخصصان و کادر درمانی برگزار شد و متخصصان و اعضای هیات علمی در این سمینار در خصوص مدیریت خون بیمارمباحثی را مطرح کردند.

 به گزارش وبدا، در این سمینار دکتر عشقی، مدیرعامل سازمان انتقال خون به عنوان عضو هیات رییسه حضور داشت و به بحث و تبادل نظر با سخنرانان کنگره پرداخت.

در این سمینار دکتر علی اکبر پور فتح اله، استاد ایمونولوژی دانشگاه تربیت مدرس و رییس انجمن طب انتقال خون مباحثی در خصوص ضرورت مدیریت خون بیمار و انتقال خون محافظه کارانه مطرح کرد و گفت: با توجه به سالمندی جمعیت و از سوی دیگر عوارض دریافت خون و فرآورده های آن بهتر است با مدیریت درمانی مناسب سیاست محدود کردن و مدیریت مصرف خون و فرآورده های آن را مد نظر قرار داد.

 

دکتر پور فتح اله مدیریت خون بیمار و اصلاح آنمی و اقدامات قبل، حین و بعد عمل جراحی را راهکار مناسبی برای کاهش مصرف خون و فرآورده های آن دانست.

 دکتر آزیتا آذر کیوان عضو هیات علمی موسسه آموزشی پژوهشی طب انتقال خون سخنران دیگر این سمینار در مورد اهمیت و ضرورتهای مدیریت خون بیمار در کودکان و فرآورده های پلاسمایی و اندیکاسیون های مصرف آن، نحوه جدا سازی پلاسما و پلاکت از خون اهدایی، و اندیکاسیون های مهم تزریق گلبولهای قرمز مباحثی مطرح کرد.

 همچنین دکتر تاجبخش متخصص بیهوشی نیز در مورد استراتژی تزریق خون آزادانه یا سختگیرانه و ضرورت توجه به نیازها و ویژگی های فردی در تعیین استراتژی های درمان سخنانی ایراد کرد.

 مدیریت خون بیمار در جراحی قلب،اطفال، زنان، ارتوپدی، اسکرین آنتی بادی ها و اخلاق در طب انتقال خون از دیگر مباحثی است که طی این دو روزدر این سمینار مطرح شد.

 سمینار سالانه مدیریت خون بیمار و هموویژلانس در هفته جهانی مدیریت خون بیمار29 و 30 آبان برگزار شد.302/226

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٣ آذر ١٣٩٨ - ١١:١٢ / شماره خبر: ١٩٧٢٢٧ / تعداد نمايش: 177

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج