وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

برگزاری نشست آغاز دوره کارورزی دانشجویان دکترای رشته سیاست‌گذاری سلامت و سیاست‌های غذا و تغذیه

نشست آغاز دوره کارورزی دانشجویان دکترای رشته سیاست‌گذاری سلامت و سیاست‌های غذا و تغذیه در دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور با حضور دکتر علی دل‌پیشه، رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، برگزار شد.

به گزارش وبدا، در آغاز این نشست که هم‌زمان با شصت‌ودومین کارگروه تخصصی تهدیدکننده‌های محیطی سلامت بود، دکتر دل‌پیشه به شرح جایگاه، وظایف، ماموریت‌ها و فعالیت‌های دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی پرداخت.

رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در ادامه به صورت اجمالی گروه‌های مختلف دبیرخانه، مدیران و وظایف مربوطه را معرفی کرد.

 

سپس رییس گروه سلامت بین‌الملل و توسعه پایدار دبیرخانه و طراح دوره کارورزی، در خصوص ضرورت حضور دانشجویان دکتری سیاست‌گذاری در فضای واقعی سیاست‌گذاری حوزه سلامت و ارتباط بین حوزه‌های دانشگاهی و سیاست‌گذاری عملی کشور صحبت کرد. 

در ادامه هر یک از مدیران دبیرخانه حاضر در نشست به صورت تفصیلی به معرفی گروه‌های حکم‌رانی سلامت، سیاست‌گذاری بخش سلامت، سلامت بین‌الملل و توسعه پایدار، و سلامت و جامعه پرداختند. 

گفتنی است این دوره در راستای کارآموزی دانشجویان دکترای سیاست‌گذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران و سیاست‌های غذا و تغذیه دانشکده تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در پی عقد تفاهم‌نامه همکاری بین دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٣ آذر ١٣٩٨ - ١٥:٣٥ / شماره خبر: ١٩٧٢٣٦ / تعداد نمايش: 503

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج