وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

تامین تجهیزات بیمارستان سوانح و سوختگی گلستان در کرمانشاه توسط هیات امنا

هیات امنای صرفه جویی ارزی تجهیزاتی از جمله رادیولوژی، ونتیلاتور و ماشین بیهوشی تولید داخل را برای بیمارستان سوانح و سوختگی گلستان در کرمانشاه تامین کرده است.

به گزارش وبدا، این مجموعه بنابر رسالت خود مبنی بر فراهم سازی زمینه معالجه بیماران در داخل کشور، بی نیاز کردن کشور از اعزام بیمار به خارج از کشور و صرفه جویی ارزی در هزینه‌های درمانی بیماران دستگاه‌ها، تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌های دولتی را تامین می‌کند. در این راستا دستگاه‌های مورد نیاز بیمارستان سوانح و سوختگی گلستان در کرمانشاه همچون ونتیلاتور، ماشین بیهوشی تولید داخل، مانیتور تولید داخل، اکو کاردیوگرافی پرتابل، الکتروشوک، EKG، رادیولوژی و  تخت عمل جراحی توسط هیات امنا تهیه و تامین شده است.

تجهیز مجهزترین و ‌بزرگترین مرکز درمان سوختگی و‌ ترمیمی غرب کشور در کرمانشاه

دکتر شیرزادیان مدیر تجهیرات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این باره گفته است:خوشبختانه تلاش‌ها و پیگیری‌ها کم نظیر تیم مدیریتی دانشگاه به ثمر نشست و شاهد بهره برداری از یک مرکز مجهز و مدرن ارائه کننده خدمات تخصصی و فوق تخصصی سوختگی و ترمیمی به عنوان منحصر بفردترین مرکز سوانح و سوختگی غرب کشور هستیم و این آرزوی دیرینه مردم غرب کشور و دانشگاه به ثمر نشست.

 وی افزود: بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی در دسته تجهیزات زیر ساختی پزشکی (سیستم های تامین هوای فشرده مدیکال، وکیوم، اکسیژن ساز مرکزی، سیستمcssd  ( ، تجهیزات پزشکی جنرال )هتلینگ و تجهیزات بخش‌های بستری، تجهیزات اتاق عمل، BICU، اورژانس) و تجهیزات تخصصی و فوق تخصصی(تخت‌های پیشرفته شستشوی بیماران سوختگی، تجهیزات و ابزارهای تخصصی و فوق تخصصی تشخیصی و ترمیمی) جهت این مرکز مهم خریداری شده که ضمن تحویل به مرکز، نصب و راه اندازی شده‌اند.

مهم ترین بخش‌های ارایه دهنده خدمت در این مرکز مهم ۱۲ تخت BICU و سه اتاق عمل مجهز است.

گفتنی است،بیمارستان سوانح و سوختگی «گلستان» کرمانشاه در ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸ با حضور  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) کرمانشاه افتتاح شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٢ آذر ١٣٩٨ - ١١:٤٦ / شماره خبر: ١٩٧٥٠٤ / تعداد نمايش: 388

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج