وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دبیر کمیته پدافند غیر عامل وزارت بهداشت خبر داد:

آموزش مدیران کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه های علوم پزشکی به منظور دستیابی به برنامه های منسجم و کاربردی در این حوزه

 
 
دبیر کمیته پدافند غیر عامل وزارت بهداشت، گفت: اولین نشست علمی - آموزشی مدیران کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در قالب ساختاری منسجم و ساماندهی شده با هدف بیان مشکلات مختلف برنامه های کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد.
 
دکتر نفیسه میرکتولی در حاشیه برگزاری اولین نشست علمی - آموزشی مدیران کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه های علوم پزشکی و در گفت و گو با وبدا، با اشاره به تشکیل کمیته پدافند غیر عامل وزارت بهداشت در سال ۸۷، گفت: از سال ۸۷ تاکنون، فعالیت این کمیته با فراز و نشیب هایی همراه بوده و نشست های متعددی برگزار کرد، اما این نشست ها در قالب یک ساختار منسجم و ساماندهی شده نبوده است.
 
دبیر کمیته پدافند غیر عامل وزارت بهداشت در ادامه افزود: بنابراین اولین نشست علمی - آموزشی مدیران کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه های علوم پزشکی در قالب ساختاری منسجم و ساماندهی شده با هدف بیان مشکلات مختلف برنامه های کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد. 
 
دکتر میرکتولی با تاکید بر ضرورت برگزاری نشست های دوره ای مدیران کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه های علوم پزشکی، گفت: یکی از برنامه های دبیرخانه کمیته پدافند غیر عامل وزارت بهداشت، آموزش مدیران کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه های علوم پزشکی با نگرش و اولویت پدافندی برای رسیدن به برنامه های منسجم و کاربردی در این زمینه است.
 
وی، بیان مشکلات کمیته های پدافند غیر عامل در عملیاتی کردن برنامه ها را از اهداف اصلی این نشست بیان کرد و گفت: بحث ارزشیابی و ارزیابی برنامه ها در ۲۰ محور، از دیگر اقدامات کمیته پدافند غیر عامل وزارت بهداشت است که توسط حوزه نظارت و بازرسی وزرات بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است و در برنامه ارزشیابی و ارزیابی سعی بر این است که برنامه های عملیاتی، ارزیابی و شرح وظایف کمیته های پدافند غیر عامل دانشگاه های علوم پزشکی با یکدیگر، منطبق باشند و دانشگاه های علوم پزشکی در جهت عملیاتی و اجرایی شدن برنامه ها حرکت کنند. 
 
دکتر میرکتولی در پایان اظهار داشت: تشکیل کمیته های پدافند غیر عامل دانشگاه های علوم پزشکی به ریاست روسای دانشگاه ها برگزار می شود. همچنین کارگروه های اجرایی نیز به منظور نظارت و هماهنگی برنامه ریزی ها تشکیل می شوند./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧ - ١١:٥١ / شماره خبر: ١٨٥٦٩٧ / تعداد نمايش: 757

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج