وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد:

بهره مندی بیش از 100هزار نفر از خدمات آزمایشگاهی / تجهیز 8 میلیارد ریالی آزمایشگاه های تابعه

 
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بیش از 100هزار نفر در سال 97 از خدمات آزمایشگاهی واحدهای تابعه این معاونت بهره مند شدند.
 
به گزارش وبدا، دکتر فاطمه نوده اظهار داشت: بیش از یکصد هزار نفر در سال گذشته در واحدهای آزمایشگاهی تابعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار پذیرش شده اند که در مجموع 480 هزار آزمایش برای این افراد انجام شده است. 
 
وی با اشاره به گستردگی خدمات آزمایشگاهی در حوزه معاونت بهداشت، افزود: با تجهیز و توانمندسازی واحدهای آزمایشگاهی تابعه در سال گذشته تمام خدمات و آزمایش های سطح یک و سطح دو به صورت کامل انجام شد.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اضافه کرد: همچنین 4 هزار زوج و بیش از 13 هزار نفر متقاضی گرفتن جواز کسب و اشتغال در سال گذشته، از خدمات آزمایشگاه های مرجع در سبزوار، جوین، جغتای و خوشاب بهره مند شده اند.
 
دکتر نوده در ادامه با اشاره به تجهیز چهار واحد آزمایشگاهی مراکز خدمات جامع سلامت سلطان آباد، نوده انقلاب، حکم آباد و جغتای به دستگاه اتوآنالایز با مشارکت خیّرین، تصریح کرد: سال گذشته یک دستگاه سل کانتر جهت مرکز خدمات جامع سلامت جعفرآباد خریداری و دو واحد نمونه گیری جدید در مراکز خدمات جامع سلامت زرقان و دیوانگاه راه اندازی شد که در مجموع اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال در این خصوص هزینه شده است.
 
گفتنی است، 16 آزمایشگاه، 11 مرکز نمونه گیری با 36 پرسنل در مراکز بهداشتی درمانی تابعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار مشغول به ارائه خدمات هستند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٥ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٠:٢٩ / شماره خبر: ١٨٩٤١٩ / تعداد نمايش: 329

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج