وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت:

بخشنامه شیوه های الکترونیک برای نوبت دهی در نظام درمانگاهی بزودی ابلاغ می شود

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه در حوزه نظارت تاکید اول بر انجام بازدیدهای میدانی است، گفت: با توجه به نزدیکی به ایام تعطیلات نوروز لازم است نیروهای انسانی به شکل میدانی در موسسات حضور داشته باشند.

به گزاری وبدا، دکتر علیرضا عسگری در اجلاس معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: در حوزه نظارت، تاکید اول بر انجام بازدیدهای میدانی است، به خصوص با توجه به نزدیکی به ایام تعطیلات نوروز لازم است نیروهای انسانی به شکل میدانی در موسسات حضور داشته باشند.

وی افزود: برنامه طبقه بندی دانشگاه ها براساس میزان پایش و نظارت در دستور کار است، براساس این برنامه و تعداد بازدیدها و پایش های صورت گرفته دانشگاه ها رتبه بندی می شوند، طبیعتا در این برنامه سعی می شود میزان عملکردهای صحیح با دقت مورد توجه قرار می گیرد.

دکتر عسگری با بیان اینکه در بازدیدها نه تنها شاخص ها و سنجه های اعتباربخشی مدنظر قرار می گیرد، بلکه شاخص های مدیریتی و مالی نیز بررسی خواهد شد، گفت: موضوع دیگر تدوین و ابلاغ شیوه نامه نظارتی در خصوص وقایع ناخواسته است، وقایع ناخواسته تهدید کننده حیات، مطابق با کمیته جهانی ثبت خطای درمانی در 28 مورد تببین شده اند؛ این وقایع نیازمند واکنش سریع و نقش بارز اجرایی معاونت درمان دانشگاه ها و تحلیل ریشه ای وقایع است که چند اصل باید در آن در نظر گرفته شود، از جمله گزارش دهی سریع و به موقع، واگذاری مسئولیت گزارش دهی به مسئول فنی و انجام RCA و تحقیق در زمینه علت رخداد حادثه به منظور جلوگیری از وقوع مجدد.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سامانه 190 به صورت فعال و شبانه روزی شنونده صدای مردم و پیگیر خواست آنها است، خاطرنشان کرد: سامانه الکترونیکی صدور پروانه ها نیز به لحاظ پیچیدگی فرآیندها، دارای دقت بسیار بالا است که توانسته دقت کارشناسی را به شدت افزایش دهد، این دو سامانه با هدف تکریم ارباب رجوع و شفافیت اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند.

وی درخصوص بخشنامه عدم استفاده از تلفن همراه در زمان ارائه خدمات درمانی گفت: این بخشنامه با هدف رویکرد اصلاحی تدوین گردیده تا موجب ارائه خدمات دقیق و با کیفیت بالا شود.

دکتر عسگری تصریح کرد: بخشنامه دیگر نیز مبنی بر استفاده از شیوه های الکترونیک برای نوبت دهی در نظام درمانگاهی جهت دسترسی راحت و سریع مردم به خدمات درمانی مورد نیاز ابلاغ خواهد شد./207/119

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦ - ٠٩:٤٠ / شماره خبر: ١٧٤٢٢٥ / تعداد نمايش: 1329

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج