وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه صنعتی شریف:

حوزه سلامت از اولویت های پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف است

رییس دانشگاه صنعتی شریف گفت: دانشگاه صنعتی شریف در حوزه پژوهش، اولویت های مهمی را مشخص کرده که شامل انرژی، سلامت، آب و محیط زیست است.

به گزارش وبدا، دکتر محمود فتوحی فیروز آباد در مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی مرکز توسعه فناوری سلامت دانشگاه های صنعتی شریف و علوم پزشکی تهران، اظهار داشت: دانشگاه صنعتی شریف دارای 12 هزار دانشجو، 480 عضو هیات علمی و 13 دانشکده است که بیش از 50 درصد از آنها در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به وجود 30 پژوهشکده و مرکز پژوهشی در دانشگاه صنعتی شریف، خاطرنشان کرد: خوشبختانه این دانشگاه به حوزه سلامت وارد شده و وضعیت مناسبی دارد و اخیرا نیز تفاهم نامه ای با دانشگاه علوم پزشکی ایران به منظور اجرای دوره های مشترک کارشناسی ارشد و دکترا امضا کردیم و خوشحالیم که امروز نیز با دانشگاه علوم پزشکی تهران تفاهم نامه مشترک امضا می کنیم.

رییس دانشگاه صنعتی شریف یادآور شد: دانشکده های مهندسی برق، مکانیک، شیمی و مواد در حوزه سلامت فعالیت دارند و حوزه سلامت، از حوزه های مهم و با اولویت دانشگاه است.

دکتر فتوحی در پایان گفت: مرکز پژوهشی موفقیان دانشگاه صنعتی شریف که در حوزه توانبخشی فعالیت دارد توانسته اقدامات و پژوهش های بسیار ارزشمندی را انجام دهد و امیدواریم که همکاری های مشترک بین دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه های علوم پزشکی، افزایش یابد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧ - ١٠:٠١ / شماره خبر: ١٧٧٦٧٩ / تعداد نمايش: 1166

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج