رییس انجمن اورولوژی ایران عنوان کرد:
مردان به سلامتی خود توجه کمتر اما به سلامت خانواده توجه بسیار زیادی دارند/ شیوع سرطان پروستات در ایران زیاد نیست
رییس انجمن اورولوژی ایران گفت: پیشنهاد نامگذاری روز ملی سلامت مردان از سال 85 مورد توجه قرار گرفت و امسال شاهد نهمین سال این روز هستیم. همچنین از سال 89 پیشنهاد نامگذاری هفته سلامت مردان نیز مورد توجه وزارت بهداشت قرار گرفت.
 سه شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت در یادداشت خود به مناسبت روز پرستار؛
از زمان قبول مسئولیت سلامت مردم، به همکاری با پرستاران سخت‌کوش افتخار کرده‌ام/ آرزو برای پیشرفت روزافزون آموزش و ارتقای منزلت جامعه پرستاری تا دستیابی به رضایت مردم، که بالاترین ارزش است
وزیر بهداشت با انتشار یادداشتی در کانال اینستاگرامی خود با عنوان "حرفه سپید" خطاب به پرستاران گفت: از زمان قبول مسئولیت سلامت مردم، به همکاری با پرستاران سخت‌کوش افتخار کرده‌ام و البته لمس کمبودها و مشاهده تلاش طاقت فرسای‌شان، موجب شده لحظه‌ای از تلاش برای بهبود شرایط فروگذار نکنم.
 يکشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:
بیماری تب مالت بیشتر آزاردهنده است تا کشنده و مرگبار/ کنترل تب مالت با همکاری بین بخشی در استانها میسر است/ تشریح راه های کنترل بیماری تب مالت
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در خصوص موارد فوت ناشی از بیماری تب مالت اظهار داشت: مبتلایان به این بیماری به ندرت جان خود را از دست می دهند. اما تب مالت، یک بیماری آزار دهنده است که مدت های زیادی باقی می ماند و استخوانها و مفاصل و ارگان های حیاتی مانند قلب و مغز فرد مبتلا، درگیر این بیماری شود و اجازه فعالیت روزمره را فرد بیمار نمی دهد.
 يکشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام قائم مقام وزیر در امور مشارکت های اجتماعی به مناسبت روز پرستار؛
پرستاران، سرمایه‌های بخش درمان به شمار می‌روند
قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت، از پرستاران به عنوان سرمایه های بخش درمان یاد کرد و افزود: آنها گرمای دستان و اندیشه‌ی خود را به بیماران می‌بخشند تا چراغ زندگی و امید را روشن نگه دارند.
 يکشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر کل امور بین الملل وزارت بهداشت:
اتحادیه آفریقا می تواند نقش مهمی در توسعه روابط ایران با کشورهای آفریقایی ایفا کند
مدیر کل امور بین الملل وزارت بهداشت با اشاره به دیدار خود با مصطفی صدیقی کالوکو کمیسیونر امور اجتماعی اتحادیه آفریقا، از تمایل وی برای همکاری با نظام سلامت ایران خبر داد.
 يکشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران در مراسم بزرگداشت روز پرستار عنوان کرد:
پرستاران پیشانی خدمت در حوزه سلامت هستند/ مسیر تعقیب مطالبات و اعتراضات، از طریق قانون است
وزیر بهداشت با بیان این که در تمام صنوف از جمله جامعه پرستاری مشکلاتی وجوددارد افزود: عمده ترین مشکلات جامعه پرستاری عدم استخدام، پرداخت حقوق و مزایا و عدم پرداخت به موقع آن است که ما با جدیت به دنبال راه حل مشکلات هستیم.
 شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
عضو هیات مدیره نظام پرستاری بیرجند عنوان کرد:
پیشرفت همه جانبه جامعه پرستاری در سایه همفکری، تعامل و احترام متقابل به یکدیگر
عضو هیات مدیره نظام پرستاری بیرجند گفت: شورای عالی نظام پرستاری می تواند نقش موثری در تعامل میان اعضای نظام پرستاری، اعضای شورا و مسئولین وزارت بهداشت داشته باشد.
 جمعه ٢٣ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اعلام کرد:
پرستاران اجازه سوءاستفاده از منافع صنفی خود را ندهند
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: «پرستاران اجازه ندهند منافع صنفی آنها مورد سوء استفاده کسانی قرار بگیرد که قصد سنگ اندازی در مسیر طرح تحول سلامت را دارند.»
 جمعه ٢٣ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
عضو شورای عالی نظام پرستاری تاکید کرد:
سازمان نظام پرستاری باید به سمت تعامل با وزارت بهداشت پیش رود
عضو شورای عالی نظام پرستاری بر لزوم هماهنگی میان مسئولان سازمان نظام پرستاری با اعضای شورای عالی نظام پرستاری تاکید کرد و افزود: لازم است سازمان نظام پرستاری به سمت تعامل با وزارت بهداشت بروند و دست از تقابل بردارند و به سمتی بروند که مشکلات پرستاری مرتفع و حل شود.
 جمعه ٢٣ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
اعضای خانه ملت از پاسخ وزیر بهداشت، قانع شدند
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) پاسخ‌های وزیر بهداشت به سوال موسی‌الرضا ثروتی نماینده بجنورد را قانع کننده دانستند.
 دوشنبه ١٢ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت تاکید کرد:
هیچ یک از مسئولان و مدیران وزارت بهداشت نباید در تبلیغات انتخابات مجلس مداخله کنند/ وظیفه اصلی وزارت بهداشت ارائه خدمات به تمام اقشار است
وزیر بهداشت با اشاره به نزدیک بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی ، بر لزوم عدم دخالت مدیران و مسئولان وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی در حمایت از جریان های سیاسی تاکید کرد.
 يکشنبه ١١ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح همزمان 2875 پایگاه و مرکز جامع خدمات سلامت خبر داد:
راه اندازی 1000 تخت بیمارستانی تا نیمه دوم سال 95 در استان البرز/ تا پایان دولت برای نخستین بار در کشور شاهد تکمیل شبکه بهداشت خواهیم بود
دکتر هاشمی گفت: تا پیش از نیمه دوم سال 95، حدود یک هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت موجود استان البرز افزوده می شود البته، کمبود حداقل دو هزار تخت بیمارستانی در این استان، احساس می شودکه ما در حد توان خود در حال تلاش برای رفع کمبودها هستیم.
 شنبه ١٠ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت به همراه رییس جمهوری اسلامی ایران وارد رم شد
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش در صدرهیات بلند پایه ای وارد فرودگاه 'چامپینو' شهر رم شد و مورد استقبال "پائولو جنتیلونی" وزیر امور خارجه ایتالیا قرار گرفت.
 دوشنبه ٥ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد:
وضعیت سفید آنفلوانزا در استان سیستان و بلوچستان/ طرح تحول سلامت در این استان اثرات حیات بخشی را داشت
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه در حال حاضر مشکل خاصی از نظر آنفلوانزا در استان سیستان و بلوچستان وجود ندارد، افزود: از ابتدای سال جاری، زائران عتبات عالیات و حجاج بیت الله الحرام مورد غربالگری آنفلوانزا و کرونا ویروس قرار گرفتند.
 دوشنبه ٥ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی؛
مجلس ، تحت هیچ شرایطی اجازه کاهش بودجه سلامت مردم را نخواهد داد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهد داد بودجه سلامت مردم کاهش پیدا کند، افزود: به عنوان عضو کمیسیون برنامه و بودجه و همچنین کمیسیون تلفیق بودجه، رسما اعلام می کنم هیچ گونه کاهش بودجه ای در حوزه های دفاعی و امنیتی، سلامت و آموزش نخواهیم داشت.
 دوشنبه ٥ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
تشریح برنامه های سفر وزیر بهداشت به ایتالیا و فرانسه
وزیر بهداشت کشورمان به همراه رییس جمهور فردا به ایتالیا و سپس فرانسه سفر می کند تا فصل تازه ای از روابط و همکاری های بهداشتی و درمانی ایران با این دو کشور، آغاز شود.
 يکشنبه ٤ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی؛
طرح تحول سلامت نباید با تغییرات احتمالی سیاسی در کشور دچار اختلال شود
نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی ضمن هدفمند و ارزنده دانستن طرح تحول نظام سلامت، گفت: ادامه این طرح مستلزم حمایت های همه جانبه از سوی دولت و مجلس است تا چنین طرح بزرگی ادامه یابد و مشکلات مردم را کاهش دهد.
 يکشنبه ٤ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:
بهره برداری از 700 تخت بیمارستانی در شیراز تا پایان سال/ پذیرش 9 نفر در رشته دستیاری پزشک خانواده از بهمن ماه
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بهره برداری از 700 تخت بیمارستانی جدید در شیراز تا پایان سال خبر داد و گفت: کمبود تخت بیمارستانی در شیراز و برخی از شهرستان ها مشکلات زیادی را به همراه داشته که امیدواریم بتوانیم با بهره برداری از این تعداد تخت، این مشکلات را تا حدودی کاهش دهیم.
 يکشنبه ٤ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت :
سونامی سرطان، تیتر ژورنالیستی است و واقعیت ندارد/ رصد آنلاین حساب بیش از 570 بیمارستان کشور برای مقایسه درآمد پرسنل
وزیر بهداشت در خصوص اظهارات برخی از افراد مبنی بر فراگیر شدن اپیدمی سرطان در کشور، گفت: سرطان در کشور اپیدمی نشده زیرا اپیدمی به معنای همه گیری است و به کار بردن اصطلاح سونامی، مربوط به تیتر ژورنالیستی است.
 شنبه ٣ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت در دیدار با هیات اقتصادی آلمانی؛
آشنایی شرکت های آلمانی با بازارهای ایران بیشتر از ما است/ به دنبال سرمایه گذاری مشترک، انتقال تکنولوژی و دانش فنی هستیم
دکتر هاشمی در دیدار با هیات اقتصادی آلمانی زمینه های همکاری بین دو کشور را وسیع عنوان کرد و گفت: می توانیم به طور عمده در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، ساخت پالایشگاه خون و تولیدات نیازهای مصرفی بازار ایران همکاری بهتری داشته باشیم.
 سه شنبه ٢٩ دی ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>