• 98/04/01 - 07:56
  • 23
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اعزام اکیپ‌های ویژه کنترل فشارخون اصناف به بازارهای آبادان

سرپرست مرکز بهداشت آبادان از اعزام اکیپ‌های ویژه کنترل فشارخون اصناف به بازارهای اصلی شهر خبر داد.

 

 

سرپرست مرکز بهداشت آبادان از اعزام اکیپ‌های ویژه کنترل فشارخون اصناف به بازارهای اصلی شهر خبر داد.

جعفر ربیحاوی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار وبدا در آبادان اعلام کرد: از روز پنجشنبه و با ورود به نیمه دوم اجرای طرح بسیج ملی فشارخون در شهرستان آبادان برنامه کاری تیم های سلامت وارد مرحله جدیدی شده است. در این بخش از برنامه بسیج که به صورت فعال انجام می‌پذیرد 11تیم 2نفره شامل یک نفر از مراقبین سلامت مرد یا زن در معیت یک نفر از کارشناسان بهداشت محیط و یا حرفه‌ای با حضور در محل کسب اصناف مختلف با در نظر گرفتن شرایط سنجش فشارخون صحیح افراد 30 سال و بالاتر را تحت مراقبت خود قرار می‌دهند.

وی افزود: هماهنگی و اعلام عمومی اتاق اصناف شهرستان آبادان در روزهای پیش از آغاز برنامه به صورت پیوسته صورت گرفته و همکاری کسبه بازارهای عمومی شهر شامل بازار اصفهانی‌ها، خیابان امام (ره)  خیابان یک اصلی احمدآباد، بازار فیه، بازارچه ایستگاه 7 و جمشیدآباد در روز جاری جای تشکر دارد.

سرپرست مرکز بهداشت آبادان عنوان کرد: این برنامه در صبح اولین روز ۳۴۳ مورد کنترل در پی داشته است. از عصر روز گذشته نیز با افزایش پایگاه‌های شبانه سنجش فشار خون به 10پایگاه از ساعت 19 تا 22 (7-10) در مراکز پرتردد شهر از جمله بازارهای مرکزی، سیتی سنتر، پاساژ جزیره و داروخانه‌های خلیلی، هلالات، مادر و سونوگرافی‌های سدیدی و پنج مهر و MRI با تلاش و پیگیری مجموعه همکاران مرکز بهداشت شهرستان آبادان در خدمت مراجعین به این پایگاه‌ها هستیم.

وی در پایان از همه همشهریان دعوت کرد ضمن مشارکت در این طرح که تا روز نیمه تیر ادامه دارد در صورت وجود فشار خون بالا مراحل درمانی و مراقبتی خود را با جدیت دنبال نمایند.

 

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,آبادان
  • کد خبر : 192073
کلمات کلیدی