• 98/02/07 - 11:33
  • 10
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به مناسبت هفته سلامت محقق شد

افتتاح پروژه‌های جدید دانشکده علوم پزشکی آبادان

دانشکده علوم پزشکی آبادان به مناسبت هفته سلامت پروژه‌های جدید خود را به بهره‌برداری رساند.

دانشکده علوم پزشکی آبادان به مناسبت هفته سلامت پروژه‌های جدید خود را به بهره‌برداری رساند.

دکتر شکراله سلمان‌زاده، در آیین افتتاح پروژه‌های جدید دانشکده علوم پزشکی آبادان که به مناسبت هفته سلامت به بهره‌برداری رسمی رسیدند، اظهار داشت: هفته سلامت را غنیمت شمردیم و امروز در بیمارستان آیت‌اله طالقانی آبادان شاهد افتتاح 2پروژه تصویربرداری بسیار مجهز و پیشرفته بودیم.

وی اضافه کرد: یکی از این 2پروژه مرکز ام‌آر‌آی بیمارستان بود که تا وزن 159کیلوگرم بیمار را پوشش می‌دهد و شاید این نقطه ضعف که در بسیاری از دستگاه‌های استان خوزستان وجود داشت و باعث می‌شد که بیماران به تهران مراجعه کنند برطرف شد و به نوعی فکر می‌کنم تنها دستگاهی در استان باشد که این خدمات را تا این وزن ارائه می‌دهد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: یک دستگاه سی‌تی‌اسکن پیشرفته نیز در بیمارستان آیت‌‎اله طالقانی آبادان جایگزین دستگاه قبلی شد که این دستگاه 16 اسلایس جدید قابلیت تحمل 200کیلوگرم را دارد.

وی بیان کرد: مرکز کنترل پایش و مراقبت‌های درمانی(mcmc) دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز به مناسبت هفته سلامت به بهره‌‎برداری رسید که بوسیله آن در یک اتاق کل اورژانس بیمارستانی دانشکده علوم پزشکی آبادان کنترل می‌شود.

دکتر سلمان‌زاده عنوان کرد: در آینده نزدیک نیز شاهد افتتاح بخش اورژانس و بخش سوختگی بیمارستان شهید بهشتی آبادان و همچنین اگر خداوند یاری کند تا پایان سال افتتاح بیمارستان بسیار مجهز قلب خرمشهر خواهیم بود.

مرکز سی‌تی‌اسکن بیمارستان آیت‌اله طالقانی با هزینه راه‌اندازی 29میلیارد ریال، مرکز ام‌آر‌آی این بیمارستان با هزینه راه‌اندازی 90میلیارد ریال افتتاح شدند.

در آیین افتتاح پروژه‌های جدید دانشکده علوم پزشکی آبادان دکتر مهدی شادنوش، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، حجت‌الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی‌پور، امام جمعه آبادان، جلیل مختار و عامر کعبی، نمایندگان مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، تعدادی اعضای شورای شهر آبادان، مدیر محیط‌زیست، بهداشت و سلامت سازمان منطقه آزاد اروند، معاونان دانشکده علوم پزشکی آبادان و جمعی از مسئولان شهری حضور داشتند.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,آبادان
  • کد خبر : 189482
کلمات کلیدی