• 97/11/08 - 12:07
  • 5
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

رشد35 درصدی فعالیت‌های نظارتی درمان در دانشکده علوم پزشکی آبادان

مدیر نظارت و اعتباربخشی امور درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان از رشد 35درصدی فعالیت‌های نظارتی این اداره در سالجاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

مدیر نظارت و اعتباربخشی امور درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان از رشد  35درصدی فعالیت‌های نظارتی این اداره در سالجاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

 سید قاسم سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در آبادان، در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: طی ماههای گذشته از سال 1397 کارشناسان این حوزه 905 نوبت بازرسی نظارتی از مراکز تشخیصی و درمانی داشته‌اند که نسبت به مدت مشابه سال 1396 این بازرسی‌ها رشدی معادل 35 درصد داشته است.

وی افزود: در راستای این بازرسی‌ها و در جهت ارتقای سطح کیفی خدمات‌رسانی این مراکز، 539 مورد ارائه راهکار نظارتی بصورت کتبی، 9 مورد پلمپ مراکز غیر مجاز با هماهنگی مراجع قضایی، معرفی12 مرکز به هیئت تخلفات انتظامی سازمان نظام پزشکی، ارجاع  پرونده 6 مرکز به کمیسیون ماده 11 تعزیرات دانشکده صورت گرفته است.

سعیدی عنوان کرد: مدیریت نظارت بر درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان بصورت شبانه‌روزی آماده دریافت شکایات حوزه درمان بصورت حضوری و یا از طریق سامانه تلفنی190 و سایر شماره‌های معاونت درمان این دانشکده است.

وی بیان کرد: بازدیدهای نظارتی انجام شده شامل مطب پزشکان متخصص ، عمومی‌، دندانپزشکان، دفاتر کار مامایی، درمانگاه‌های عمومی، مراکز فیزیوتراپی، بینایی سنجی و عینک‌سازی، تغذیه و رژیم درمانی، تصویربرداری و کاردرمانی هستند.

این مقام مسئول دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: این بازدیدها به صورت مستمر  و با توجه به نیاز و شرایط در برخی از مواقع به صورت هفتگی و گاهی چندین نوبت در ماه صورت می‌گیرد، همچنین دفاتر کار، مطب‌ها و کلینیک‌ها از لحاظ داشتن استانداردهای بهداشتی و ارایه خدمات رفاهی، بررسی مدارک و پروانه‌های قانونی پزشکان و پیراپزشکان بررسی شده و تجهیزات، مواد و داروهای مورد استفاده در مطب پزشکان، پیراپزشکان، دندانپزشکان و کلینیک‌ها از لحاظ داشتن تاریخ مصرف، نحوه جمع‌آوری و دفع زباله‌های عفونی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,آبادان
  • کد خبر : 186263
کلمات کلیدی