• 97/12/15 - 15:49
  • 12
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت از مرکز رشد فناوری سلامت دانشکده علوم پزشکی آبادان، دیدار کرد.

دکتر‌ وطن‌پور روز چهارشنبه ۱۵ اسفندماه از مرکز رشد و دفتر فناوری سلامت دانشکده علوم پزشکی آبادان بازدید کرد.

دکتر‌ وطن‌پور روز چهارشنبه ۱۵ اسفندماه از مرکز رشد و دفتر فناوری سلامت دانشکده علوم پزشکی آبادان بازدید کرد.

در ابتدای این بازدید، دکتر وطن پور؛ مدیرکل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌همراه دکتر شکراله سلمان زاده؛ رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان معاونین آموزشی، دانشجویی و توسعه مدیریت و منابع، چند تن از مسئولین دانشکده و سازمان منطقه آزاد اروند از ساختمان مرکز رشد فناوری سلامت این دانشکده بازدید نموده و با محصولات و فناوران این مرکز از نزدیک دیدار و گفتگو کردند. در ادامه این دیدار که در سالن جلسات معاونت آموزشی دانشکده برگزار شد، دکتر سلمان زاده، ضمن خوشامد گویی، از ظرفیت های منطقه و پتانسیل بالای دانشکده علوم پزشکی آبادان جهت خلق و حمایت از ایده‌های نوین گفت و ابراز امیدواری کرد در آینده این ظرفیت‌ها بیش از پیش منجر به ارتقای فناوری‌های حوزه سلامت و درنتیجه رونق اقتصادی منطقه شود.

دکتر وطن‌پور ضمن ابراز خرسندی از وضعیت توسعه فناوری سلامت این دانشکده، با اشاره به توانمندی‌های مناطق آزاد و پتانسیل‌های منطقه، خواستار تمرکز بیش از پیش فناوران بر ظرفیت‌های بومی و منحصر به فرد منطقه شد.

میلاد جانقربان؛ عضو هیات علمی و سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت این دانشکده، با ارائه گزارش کاملی از فعالیت های مرکز رشد فناوری سلامت از زمان تاسیس و راه اندازی، ضمن تشکر از اقدامات و حمایت های معاونین تحقیقات و فناوری فعلی و پیشین، به معرفی فعالیت ها و اقدامات پرداخت و در انتها پیشنهادات و درخواست هایی از قبیل دریافت موافقتنامه اصولی (قطعی) مرکز رشد، تشکیل صندوق فناوران اروند، راه اندازی مرکز شتابدهی فناوری اروند و تبدیل مرکز رشد دانشکده به مرکز رشد بین المللی به منظور جذب فناوران خارجی و ایجاد زمینه اشتغال را ارائه نمود که با موافقت جناب دکتر وطن پور همراه شد.

در ادامه دکتر موسوی؛ مدیر بهداشت و محیط زیست سازمان منطقه آزاد اروند با برشمردن ظرفیت های دانشکده، و همراه بودن سازمان منطقه آزاد اروند با اقدامات دانشکده و قول حمایت های همه جانبه، خواستار یکصدایی در تبدیل دانشکده علوم پزشکی آبادان به دانشگاه شد.

در خلال این بازدید، دکتر وطن پور، رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، از آزمایشگاه تحقیقات دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز بازدید نمود.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,آبادان
  • کد خبر : 187771
کلمات کلیدی