• 99/09/04 - 22:13
  • 882
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

آمادگی هتل های ایرانگردی و جهانگردی برای همکاری با طرح شهید حاج قاسم سلیمانی

مسئول امور پشتیبانی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور در وزارت میراث فرهنگی و گردشگری با دکتر ایزدی مدیر کل حوزه وزارتی و مهندس اسکندری دبیر انجمن هتل داران کشور در خصوص ابعاد مختلف اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و نحوه تقویت همکاری ها دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش وبدا، دکتر پیرحسین کولیوند مسئول امور پشتیبانی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، در ابتدای این جلسه با اشاره به غربالگری صحیح و سریع افراد مبتلا به کرونا گفت: اگر افراد مبتلا از افراد سالم سریعا شناسایی و جداسازی شوند قطعا مراجعات به بیمارستان ها کاهش خواهد یافت.

وی افزود: در حاشیه شهرها، خانواده هایی که قادر به اجرای صحیح قرنطینه نیستند و تعدادشان در یک خانه زیاد است و همچنین در اماکنی که تجمع بیشتر است افراد مبتلا هم افزایش خواهند یافت و کنترل این بیماری بسیار سخت تر خواهد شد.

دکتر کولیوند با اشاره به شناسایی سریع و جداسازی افراد بیمار در این طرح، اضافه کرد: در تهران خانه هایی کوچکی وجود دارند که ممکن است در آنها چندین نفر زندگی کنند که اگر یک نفر مبتلا شود همه اعضای خانواده مبتلا خواهند شد و امکان قرنطینه فرد مبتلا در این منازل برای آن خانواده ها بسیار سخت خواهد شد.

مسئول قرارگاه و پشتیبانی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: در بحث کنترل ویروس کرونا یک از بهترین روش ها شناسایی زودهنگام افراد مبتلا و جداسازی آنها از افراد سالم است که اگر این امر به درستی اجرا شود افراد سالم خواهند ماند.

وی افزود: علیرغم اینکه پیش بینی می کردیم پاییز سختی خواهیم داشت در حال حاضر پیش بینی شود با توجه به شرایط موجود زمستان سخت تری نیز در پیش خواهیم داشت. افراد هنگامی که مبتلا می شوند از مراجعه به بیمارستان، ترس دارند و شانس درمان افرادی که با تاخیر به بیمارستان مراجعه می کنند و از زمان درگیری آنها با ویروس کرونا گذشته است، کمتر می شود.

دکتر کولیوند با تاکید بر اینکه طرح شهید قاسم سلیمانی یک طرح ملی است، افزود: در حال حاضر همه دستگاه ها با تمام توان و امکانات باید برای نجات هموطنان به میدان بیایند و هدف ما از این طرح بحث قرنطینه، جداسازی و ایزولاسیون افراد است.

وی با اشاره به تجربه سازمان اورژانس کشور در انتقال دانشجویان از چین به ایران و قرنطینه آنها گفت: سازمان اورژانس پس از انتقال دانشجویان ایرانی به کشور یک هتل اطراف تهران را برای قرنطینه آنها در نظر گرفت و تمامی خدمات هتل داری از قبیل مدیریت، خدمات، نظارت و کنترل دانشجویان را کارکنان اورژانس انجام دادند و همین امر افتخاری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی شد.

 رییس سازمان اورژانس کشور گفت: قرنطینه افراد در محیط هایی مانند هتل باعث حفظ کرامت هموطنان خواهد شد و این طرح به افرادی که دارای توان مالی مناسب نیستند و نمی توانند قرنطینه را رعایت کنند، کمک بزرگی خواهد کرد. دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در نامه ای از همکاری امکانات این وزارتخانه در این طرح و آمادگی هتل های سراسر کشور خبر داده بود.

دکتر کولیوندخاطرنشان کرد: در این طرح سه گروه جامعه مورد هدف هستند گروه اول افراد پر خطر که اگر در خانواده ای فردی مبتلا به کرونا شود و در آن خانواده افراد پرخطر مانند سالمندان و مادران باردار حضور دارند. آنها را برای نگهداری در نقاهتگاه جداسازی خواهیم کرد، گروه بعدی افرادی هستند که تست آنها مثبت شده و ممکن است حتی علائم نیز نداشته باشند و فقط ناقل ویروس باشند که باید در نقاهتگاه ها تحت نظر باشند و گروه سوم افرادی هستند که پس از گذراندن دوران بستری در بیمارستان به شرط احتیاط باید 3 الی 4 روز از بقیه افراد جدا باشند که این افراد نیز در نقاهتگاه ها نگهداری خواهد شد.

در ادامه جلسه دکتر ایزدی مدیر کل حوزه وزارتی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری ضمن استقبال از این طرح گفت: در جلسه ای که پیش تر با همکاران خود در این وزارتخانه داشتیم، مسائل و ابعداد مختلف را بررسی کردیم و آمادگی هر گونه همکاری برای اجرای هرچه بهتر این طرح را داریم.

وی افزود: همچنین آمادگی داریم 63 هتل ایرانگردی و جهانگردی را در اختیار این طرح قرار داده و همچنین لیستی از هتل ها و مهمان سراهای سراسر کشور همراه با آدرس و جزییات را آماده و به قرارگاه پشتیبانی طرح حاج قاسم سلیمانی ارائه کنیم.

گفتنی است؛ در این جلسه مقرر شد، نامه ای تنظیم و به تمامی استانداران سراسر کشور جهت همکاری و ارائه لیست هتل ها و مهمانسرا های دولتی ارسال شود.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 218734

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *