• 98/04/19 - 21:13
  • 45
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر بهداشت در حاشیه جلسه هیات دولت مطرح کرد؛

اجراي موفقیت آمیز بسيج ملي كنترل فشارخون/ تکمیل و استقرار پرونده الکترونیک سلامت

وزیر بهداشت گفت: در بازار هیچ دارویی نیست که برای سلامت مردم مشکل ایجاد کند و قرص لوزارتان موجود در بازار عاری از هرگونه خطر است و جوی که علیه این دارو ایجاد شده بود، جوی کاذب بود.

 

به گزارش وبدا به نقل از ايلنا، دكتر سعید نمکی، در پایان جلسه هیات دولت در خصوص پرونده الکترونیک سلامت اظهار كرد: همانطور که مطلع هستید، این پروژه تکمیل شد و از دو هفته دیگر از طریق آنچه که روی صفحه مانیتور و موبایل تمام شهروندانی که کد ملی آنها در پرونده ثبت شده با آنها ارتباط برقرار خواهیم کرد تا خودشان هم بتوانند به پرونده سلامت الكترونيكي خود دسترسی پیدا کنند. 

 

دكتر نمكي همچنین در خصوص هزینه كرد دولت برای اجراي بسيج ملي كنترل فشار خون، گفت: البته در اين زمينه بيش از بودجه دانشگاه‌ ها، به آنها پولي داده نشد و اين طرح در دل همان فعالیت‌ های معمولی، با همان بودجه سال ٩٨، با ايجاد ۴۰ هزار مرکز در کل کشور، اجرا شد.

 

وزير بهداشت افزود: خوشبختانه در اجراي طرح بسيج ملي كنترل فشارخون به دستاوردهای بسیار خوبی دست يافتيم و فشارخون حدود ۳۰ ميلیون و ۶۰۰ هزار نفر بررسي شد. در بین آنها حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مورد جدید مبتلا به پرفشاري خون شناسايي شد که اين موضوع می‌ تواند در کاهش عوارض و مرگ و میرهای آتی اثر گذار باشد. 

 

امیدواریم با پيشگيري به موقع، بار زیادی را از نظام سلامت برداریم

 

دكتر نمكي تصريح كرد: قرار بود در اين بسيج، فشار خون ۲۰ میلیون از ۴۰ میلیون جمعیت ۳۰ تا ۷۰ ساله را کنترل کنیم كه اين ميزان به ۳۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسيد. حدود ۱۰ ميلیون نفر از قبل دچار فشارخون بوده اند كه از این به بعد تحت کنترل قرار خواهند گرفت و با پیامک به مراکز درماني فراخوانده شده و آموزش‌ های لازم را خواهند دید. امیدواریم با پيشگيري به موقع، بار زیادی را از نظام سلامت برداریم. 

 

وزير بهداشت درخصوص اقدامات و تمهيدات وزارت بهداشت در حج امسال گفت: این موضوع با همکاری هیات پزشکی حج دنبال می‌ شود و آمادگی لازم وجود دارد.

 

در بازار هیچ دارویی نیست که برای سلامت مردم مشکل ایجاد کند

 

دكتر نمکی در خصوص قرص لوزارتان بيان كرد: سازمان غذا و دارو در این خصوص اطلاعیه هاي لازم را داده است. در بازار هیچ دارویی نیست که برای سلامت مردم مشکل ایجاد کند و قرص لوزارتان موجود در بازار عاری از هرگونه خطر است و جوی که علیه این دارو ایجاد شده بود، جوی کاذب بود.

 

وزیر بهداشت در پايان خاطرنشان کرد: درخواست ما از مردم اين است كه داروهای مورد مصرفشان در حوزه فشار خون را به هیچ وجه قطع نکنند. در حال حاضر هیچ دارویی که برای مردم کوچکترین مشکلی ایجاد کند، در بازار دارویی کشور وجود ندارد. توصیه می‌ کنم، مردم اطلاعیه ‌های سازمان غذا و دارو را مطالعه کنند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 192828
کلمات کلیدی