• 98/08/28 - 08:30
  • 19
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دبیر دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ خبر داد:

ارسال بیش از ۴۳ هزار اثر به جشنواره بین المللی سیمرغ/ ۱۵۰۰ اثر در بخش بین الملل به جشنواره ارسال شده است

دبیر دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ گفت: امسال استقبال بسیار خوبی از جشنواره سیمرغ در دانشگاه های علوم پزشکی، سایر دانشگاه ها و بخش بین الملل شده به گونه ای که بیش از ۴۳ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و مورد داوری قرار گرفت.

به گزارش وبدا، امیر لله گانی در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در پردیس تئاتر تهران، با بیان این مطلب، اظهار داشت: در بخش موسیقی ۲۹۴ اثر، در بخش ادبی ۷۴۰۹ اثر، در بخش فیلم ۳۲۷۴ اثر و در بخش هنرهای تجسمی ۳۱ هزار و ۹۰۰ اثر به جشنواره بین المللی دهم سیمرغ، ارسال شد.

وی افزود: از بین آثار ارسال شده، ۲۹ هزار اثر مربوط به دانشجویان و ۹۹۰۰ اثر مربوط به کارکنان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور، ۱۰۹۳ اثر مربوط به اساتید و اعضای هیات علمی، ۷۶ اثر مربوط به دانشجویان وزارت علوم و ۲۲۰ اثر مربوط به دانشجویان دانشگه آزاد در بخش فرهنگ سلامت و ۴۲۰ اثر نیز مربوط به جامعه پزشکی بوده است.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت یادآور شد: مراحل نهایی داوری بخش موسیقی، فیلم و تئاتر در پردیس تئاتر تهران برگزار می شود و در این زمینه، بیش از ۱۱۷ اثر در رشته تئاتر، ۵۶ اثر در رشته فیلم و ۹۶ اثر در بخش فیلم، اکران و داوری می شود.

لله گانی با اشاره به اضافه شدن بخش بین الملل از هشتمین دوره جشنواره سیمرغ تا کنون، گفت: این بخش با هدف استفاده از تجارب دانشجویان سایر دانشگاه ها در حوزه های فرهنگ سلامت، ارتقای پیشگیری و تقویت آگاهی بخشی به مردم مورد استقبال فراوان قرار گرفت و امسال در سه رشته فیلم کوتاه، پویانمایی و پوستر، بیش از ۱۵۰۰ اثر از ۱۰۳ کشور جهان به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

گفتنی است دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ از ۲۵ تا ۲۹ آبان ماه ۹۸ با شعار "سالم زیستن هنر است" به میزبانی پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است./۲۰۶

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197132
کلمات کلیدی