• 98/06/14 - 22:50
  • 13
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون کل وزارت بهداشت در بازدید سرزده از بیمارستان امام علی (ع) کرج:

اصلاح زیر ساختهای بیمارستانی و تعداد مناسب پزشکان، ارجاع بیمار به تهران را کاهش می دهد

 
دکتر حریرچی گفت: اصلاح زیر ساختهای بیمارستانی و تعداد مناسب پزشکان در استان البرز، مراجعه بیماران به تهران را کمتر کرده است.
 
به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در بازدید سرزده از مجتمع آموزشی درمانی امام علی(ع) البرز گفت: با وجود دو برابر شدن تعداد تختهای بستری در استان البرز در چند سال اخیر، هنوز شاخص تخت به 1000 نفر جمعیت این استان برابر 1.07 است که به مراتب از شاخص 1.72 کشوری پایین تر است.
 
وی در ادامه با تاکید بر اینکه، حق مردم استان البرز هست که در استان خود درمان شوند، افزود: هزینه رفت و آمد و زمان صرف شده برای دریافت درمان در تهران مشکلات قابل توجهی برای مردم ا یجاد می کند.
 
معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: مسئولین دانشگاه روند به حداقل رسیدن مراجعه بیماران بستری به تهران را با توجه به اصلاح زیر ساختهای بیمارستانی و تعداد مناسب پزشکان در استان سرعت بیشتری داده اند.
 
به گفته دکتر حریرچی، اعمال جراحی پیشرفته و درمانهای پیچیده و با آخرین فن آوری ها با توجه به توان اعضا هیات علمی دانشگاه باید بیش از پیش برای جمعیت استان فراهم باشد.
 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به بافت کارگری استان و اینکه اکثریت افراد این استان، با درآمد متوسط و پایین تر هستند، باید روند دسترسی مردم به خدمات سرپایی تحت پوشش بیمه گسترش یابد.
 
معاون کل وزارت بهداشت از بخش های اورژانس اطفال و بزرگسالان، بخش جراحی مردان، کلینیک ویژه و داروخانه ی این بیمارستان بازدید کرد و در جریان گزارشاتی از علل بستری در بخش های جراحی، موجودی دارو در داروخانه های مجتمع و همچنین رضایتمندی مراجعین در بخش های اورژانس قرار گرفت.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 194835
کلمات کلیدی