• 99/04/20 - 13:30
  • 415
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

افتتاحییه سیزدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری مجازی برگزار شد

افتتاحیه سیزدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری با توجه به شیوع کرونا در کشور به صورت کاملا مجازی برگزار شد.

به گزارش وبدا، دکتر عظیم میرزازاده دبیر سیزدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری، بیست و یکمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و دومین جشنواره دانشجویی ایده های نوآورانه گفت: خرسندیم که در مقابل چالش کرونا سر خم نکردیم و تسلیم نشدیم و با برگزاری مجازی این مراسم به اهداف مورد نظر دست یافتیم.
 
وی افزود: هدف اصلی جشنواره مطهری، معرفی و تجلیل از فرایندهای آموزشی برتری است که در 2 سطح دانشگاهی و کشوری برگزار می شود و اینکه می توانیم با برگزاری این جشنواره به ترویج  نوآوری  و معرفی فرایندهای جدیدی که به ارتقاء کمک بکند، دست یابیم.
 
دکتر میرزازاده یادآور شد: از سال 94 و همزمان با برگزاری هشتمین جشنواره مطهری، دبیرخانه دائمی همایش در تهران تشکیل شد و 6 حیطه ی فعلی شکل گرفت. بعد از پایان دوازدهمین جشنواره شهید مطهری، سه جلسه با داوران جشنواره برگزار و چالش های مسیر بررسی شد. همچنین 6 جلسه نیز در راستای افزایش توافق داوری برگزار شد که دستاورد آن، برطرف شدن ابهامات زمان داوری و نهایتاً، همکاری و هماهنگی و اصلاح روند اداری بود.
 
وی خاطرنشان کرد: شفاف سازی منابع و روندها قبلا نیز در دستور کار بود اما مستندسازی آن با تدوین و تنظیم شیوه نامه ی مدیریت اجرایی فرایند داوری جشنواره کشوری در دی ماه سال گذشته شکل گرفت. از دیگر تغییرات حاصل شده در این جشنواره می توان به پیش بینی فایل صوتی ـ تصویری در راستای رساندن صدای مخاطبین به داوران، بازخورد به فرآیندهایی که به کمیته داوری ارسال شده و نباید ارسال می شد، اضافه شدن داوران جدید با ملاک های از پیش تعیین شده به مجموعه داوران و افزایش دو برابری زمان ارزیابی کمیته های تخصصی در راستای افزایش دقت داوری است.
 
دکتر میرزازاده افزود: مجموعاً 218 فرایند برای دبیرخانه جشنواره سیزدهم ارسال شده که از هر کلان منطقه یک نفر از اعضای هیات علمی کلان منطقه در هیات داوران داوری حضور دارند. امسال برای اولین بار در یکی از حیطه ها هیچ فرآیندی شایسته دریافت رتبه اول یا دوم نشد و این مساله نشان دهنده ارتقاء کیفیت داوری است.
 
دبیر این جشنواره افزود: کتاب جشنواره  سیزدهم آماده است و امروز منتشر می شود و اختتامیه سیزدهمین جشنواره آموزشی شهیدمطهری همزمان با بیست و یکمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی، شنبه 21 تیرماه از ساعت 18 تا 20 با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت، دکتر حق دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت و رییس بیست ویکمین همایش کشوری آموزش پزشکی و دکتر یزدانی رییس مرکز مطالعات آموزش پزشکی برگزار خواهد شد./206
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 210532
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *