• 98/09/05 - 11:30
  • 32
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس انستیتو پاستور ایران خبر داد:

الحاق انستیتو پاستور ایران به شبکه منطقه ای آسیا و اقیانوسیه شبکه بین المللی انستیتو پاستور


دکتر علیرضا بیگلری رییس انستیتو پاستور ایران از الحاق انستیتو پاستور ایران به شبکه منطقه ای آسیا و اقیانوسیه شبکه بین المللی انستیتو پاستور خبر داد.
به گزارش وبدا، دکتر علیرضا بیگلری با اعلام این خبر افزود:  پس از پی گیری های انجام شده طی یک سال گذشته، در اجلاس روسای عضو شبکه بین المللی انستیتو پاستور که در هفته آخر آبان ماه در پایتخت کامرون برگزار شد، مجمع عمومی این شبکه با درخواست ایران برای خروج از شبکه منطقه ای خاورمیانه و شمال آفریقا (متشکل از کشورهای ایران، مراکش، الجزایر و تونس) و پیوستن به شبکه منطقه ای آسیا و اقیانوسیه (متشکل از کشورهای چین، کره جنوبی، هنگ کنگ، ویتنام، کامبوج، کالدونیا و لائوس) رای مثبت داد.
وی افزود:  به این ترتیب از این به بعد انستیتو پاستور ایران این فرصت را خواهد داشت که با شبکه ای قوی و منسجم تر فعالیتهای تحقیقاتی و آموزشی مشترک خود را پیش ببرد.
دکتر بیگلری تصریح کرد: دو اولویت شبکه منطقه ای آسیا و اقیانوسیه که در این اجلاس تصویب شد، حوزه های مقاومت میکروبی و پزشکی محاسباتی و بیوانفورماتیک است که انستیتو پاستور ایران نیز به طور خاص برنامه های مشترک خود در منطقه جدید را در این دو حوزه دنبال خواهد کرد.302/233

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197317
کلمات کلیدی