• 99/01/26 - 21:02
  • 1943
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
وزیر بهداشت:

امروز برای اولین بار در روزهای سخت کرونا، تعداد مرگ دو رقمی شد/ پزشکان، پرستاران و کادر بهداشتی در کشور با صبوری کار کردند

وزیر بهداشت گفت: مرگ حتی یک هموطن برای ما دست اندرکاران حوزه سلامت، سنگین است و غصه زیادی می خوریم اما امروز اولین روزی است که بعد از روزهای سنگین کرونا، مرگ و میر این بیماری در کشور، دو رقمی شد و به 98 نفر رسید.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در ارتباط زنده تصویری با شبکه خبر، با اعلام این خبر، اظهار داشت: به همه مردم شریف ایران مژده می دهم که خوشبختانه مدیریت بیماری کرونا در کشور به نحو احسن انجام شده و در اکثر استانها، هر روز وضعیت مطلوب تری را پیدا می کنیم و میزان ورودی بیمارستانها با همدلی و وفاق مردم، مسئولان و دستگاه های همکار، کاهش یافته است.

وی افزود: این موفقیت ها با تلاش و همراهی بی وفقه همه به دست آمد. در حال حاضر طرح فاصله گذاری هوشمند در کشور اجرا می شود و پروتکل هایی را برای بازگشایی مشاغل ابلاغ کردیم و ضمن اعلام خوشحالی از وضعیت مطلوب تر بیماری، این هشدار را هم می دهیم که ممکن است با شکست هر کدام از این پروتکل ها، عدم رفتار درست، عدم رعایت فاصله گذاری های معقول و هوشمند، دچار چالش های جدیدی شویم.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: همکاران زیادی را در مبارزه با کرونا، از دست دادیم و همکاران زیادی از ما، اذیت شدند و تحت فشار هستند. تقاضا دارم که بار را بر همکاران ما، سنگین تر نکنید. پزشکان، پرستاران و کادر بهداشتی در کشور با صبوری کار کردند و با حوصله، زیر ماسک های سخت، لبخند زدند اما هرگز ترش رویی و سیمای ملال انگیزی برای مردم، بروز ندادند.

دکتر نمکی تاکید کرد: باید قدردان زحمات و تلاش های نیروهای حوزه سلامت باشیم. در دنیا به محض اینکه امکانات حفاظتی برای کادر درمانی برخی کشورها کم شد، آنها در خیابانها بودند اما همکاران نجیب ما، لحظه ای از همراهی با مردم و روی خوش نشان دادن به مردم، دریغ نکردند و تقاضا دارم که برای همراهی با آنها، پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 206491
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *