• 98/08/24 - 12:15
  • 61
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت

انتقال قلب پیوندی از رشت به تهران

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: انتقال هوایی قلب پیوندی از گیلان به تهران، با تکیه بر توانمندی تیم درمانی پیوند عضو و هماهنگی مناسب بین بخشی با مدیریت مرکز پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت و همکاری سازمان اورژانس کشور، اورژانس هوایی کشور و آشیانه جمهوری اسلامی ایرا‌ن انجام شد.

به گزارش وبدا، دکتر شادنوش در تکمیل این خبر گفت: قلب، کبد و دو کلیه نوجوان ۱۶ ساله گیلانی که بر اثر سانحه تصادف با موتور سیکلت دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانوده ایثارگرش اهدا شد.

وی ادامه داد: بر اساس هماهنگی های به عمل آمده از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اداره پیوند وزارت بهداشت، صبح امروز قلب این فرد مرگ مغزی در بیمارستان رشت پس از فراهم آوری به صورت هوایی به بیمارستان شهید رجایی تهران ارسال شد تا به یک کودک نیازمند ۶ ساله در تهران پیوند زده شود. 

دکتر شادنوش گفت: پس از برداشت قلب در رشت بلافاصله قلب پیوندی از طریق اورژانس هوایی به تهران منتقل شد، همچنین کبد و دو کلیه این فرد به دیگر بیماران نیازمند پیوند زده شد.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان جزو دانشگاه های پیشرو در انتقال هوایی عضو پیوندی است که نشان از اهتمام این دانشگاه به این امر نیک و پسندیده است. پیش از این در سالجاری سه قلب دیگر از رشت به تهران به صورت هوایی منتقل شده است.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196997
کلمات کلیدی