• 98/11/24 - 13:55
  • 75
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت صبح امروز اعلام کرد؛

انتقال هوایی دومین قلب اهدایی از رفسنجان به تهران در کمتر از یک هفته از نخستین اهدای قلب در این شهر

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: پانزدهمین عملیات انتقال هوایی قلب پیوندی در کشور و دومین مورد از رفسنجان به تهران صبح امروز صورت گرفت.
 
به گزارش وبدا، دکتر مهدی شادنوش، رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت با بیان اینکه عملیات انتقال با مدیریت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور با موفقیت انجام شد گفت:  در کمتر از یک هفته از اولین انتقال قلب هوایی از رفسنجان به تهران،  با تلاش بی وقفه همکاران واحد شناسایی و فراهم آوری دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان دومین قلب اهدایی نیز جدا سازی و با همکاری سازمان اورژانس کشور به صورت هوایی به بیمارستان امام خمینی(ره) تهران منتقل شد. 
 
وی افزود:  قهرمان اهداکننده، جوان 20 ساله بوده که با تشخیص مرگ مغزی و رضایت خانواده ایشان قلب، دو کلیه و کبد جهت پیوند به بیماران نیازمند اهدا شد.
 
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در ادامه گفت: با هماهنگی تیم های فراهم آوری اعضای پیوند بیمارستان های علی بن ابیطالب رفسنجان و امام خمینی(ره) تهران و با کمک سازمان اورژانس کشور، اورژانس هوایی کشور و تیم های درمانی دو مرکز، عضو پیوندی به بیمارستان امام خمینی(ره) منتقل و به جوان 26 ساله پیوند زده شد.
 
دکتر شادنوش ادامه داد: دو کلیه این فرد به کرمان و کبد ایشان جهت اهدا به شیراز منتقل شد.
 
وی ادامه داد: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته در سال‌های اخیر، امروز شاهد وضعیت بسیار مطلوب‌تر اهدای عضو در کشور هستیم و امیدوارم روند افزایش اهدای عضو در سال‌های آینده استمرار داشته باشد.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 199624
کلمات کلیدی