• 98/06/12 - 11:01
  • 13
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت مطرح کرد:

اولویت وزارت بهداشت بهره مندی مردم از خدمات متخصصین است

در حاشیه سفر کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به استان همدان معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت با اشاره به ظرفیت بالای استان همدان بر بهره مندی مردم از خدمات متخصصین به عنوان اولویت وزارت بهداشت تاکید کرد.

به گزارش وبدا، در حاشیه سفر هفته گذشته کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به استان همدان و بازدید از دانشکده نوپای علوم پزشکی اسد آباد، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت با اشاره به ظرفیتهای استان همدان بر ارائه خدمات تخصصی به عنوان اولویت وزارت بهداشت تاکید کرد.

دکتر همتی گفت: دانشگاه اسدآباد به عنوان یک دانشگاه تازه تاسیس در عرصه پزشکی دارای قابلیتهای خوبی جهت رشد و توسعه است اما با توجه به نوپا بودن، نیازمند کمک و حمایت های ویژه وزارت بهداشت است.

 وی با اشاره به اهمیت رشد و توسعه فضای فیزیکی، بخش پست پارتوم، CCU، ICU و ... گفت لازم است در این زمینه اقدامات جدی جهت تجهیز بیمارستانهای شهرستان صورت پذیرد.

 معاون حقوقی و امو مجلس وزارت بهداشت اظهار داشت: شهرستان اسدآباد علیرغم دارا بودن سی تی اسکن، فاقد تعدادی از متخصصین همچون ارولوژی، نوروسرجری و طب اورژانس است و تلاش می‌کنیم در نزدیکترین بازه زمانی توزیع نیروها،  این مشکل را حل کنیم.

 دکتر همتی تاکید کرد: تلاش وزارت بهداشت این است که دسترسی مردم این منطقه به خدمات بهداشتی- درمانی را تسهیل کند. بدین منظور دایر کردن پد بالگرد در این شهرستان الزامی است و هر زمان که زمین مورد نیاز آن تهیه شود وزارت بهداشت این آمادگی را دارد که در جهت تهیه بالگرد اقدامات لازم را انجام دهد. 

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت با اشاره به برنامه های وزارت بهداشت برای حمایت از دانشگاههای نوپا و یا تازه منفک شده از دانشگاههای بزرگ گفت: گام بعدی پس از تاسیس دانشگاه این است که بتوانند دانشجوی پزشکی جذب کنند چرا که باور داریم با این اقدام، ماندگاری پزشکان در این مناطق بیشتر خواهد بود و در نهایت هدف وزارت بهداشت این است که همه مردم از خدمات تخصصی و حضور متخصصین بهره مند شوند./231/20

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 194728
کلمات کلیدی