• 98/08/01 - 08:45
  • 25
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون کل وزارت بهداشت در کاشان عنوان کرد:

ایران، اولین کشور منطقه در حوزه سلامت در سال 2020


دکتر حریرچی گفت: با ارائه خدمات ارتقا سلامت، آموزش و فرهنگ سازی، پیشگیری های اولیه و ثانویه، درمان و  توانبخشی می توانیم در سال 2020 اولین کشور منطقه باشیم.
 
به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در مراسم تکریم و معارفه رییس سابق و سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره یه اینکه، کاشان شرایط برجسته ای را در حوزه ارتقای سلامت دارد، گفت: با توجه به پتانسیل های موجود، وضعیت سلامت این منطقه بایستی برجسته باشد همچنین کاشان نسبت به میانگین استاندارد تخت در کشور، نیازمند بیمارستان است.

معاون کل وزیر بهداشت تصریح کرد: افزایش سلامت مردم در راستای ارتقای طول عمر سالم، محافظت مالی از مردم در مقابل مخاطرات هزینه ای آنها در برابر بیماری ها، پاسخگویی به نیازهای غیر بهداشتی و غیر درمانی مردم و افزایش کارایی با منابع موجود چهار هدف مهم حوزه سلامت است.

دکتر حریرچی، با بیان اینکه برای رسیدن به این چهار هدف و پوشش همگانی سلامت، باید سطوح خدمت را شامل ارتقا سلامت، آموزش و فرهنگ سازی، پیشگیری های اولیه و ثانویه، درمان و توانبخشی ارائه کرد، افزود: با رعایت این خدمات در سال 2020 می توانیم اولین کشور منطقه باشیم.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به ارتقا سلامت ابتدا باید مواردی مانند چاقی، عدم تحرک ، سلامت روان و فشارخون را مورد توجه قرار داد، افزود: افراد  مبتلا به فشار خون که خود از آن اطلاعی ندارند، باید شناسایی شوند.

وی، به سه نوع پیری شامل توام با بیماری، طبیعی بدون بیماری و سالم اشاره کرد و ادامه داد: طبق دانش علمی روز، تا 82 سالگی یک انسان می تواند بدون عارضه و سالم زندگی کند.
دکتر حریرچی، در پایان اظهار داشت: 15 الی 20 درصد مسئله سلامت مردم با اقدامات درمانی اصلاح می شود، 80 الی 85 درصد به ژنتیک، رفتار و مسائل اجتماعی بستگی دارد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196326
کلمات کلیدی