• 98/08/14 - 10:17
  • 54
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازدید شهردار تهران از انستیتو پاستور ایرا ن

دکتر پیروز حناچی، شهردار تهران و مدیران ارشد شهرداری روز گذشته از انستیتو پاستو ر ایران بازدید کردند و از نزدیک با توانمندیها ی پژوهشی، تشخیصی، تولیدی و آموزشی این مرکز آشنا شدند.


به گزارش وبدا، در این بازدید زمینه های همکاری نزدیکتر طرفین مورد بررسی قرار گرفت و در نشستی که برگزار شد دکتر علیرضا بیگلری، رییس انستیتو پاستور ایران ضمن خوش آمدگویی به میهمانان به معرفی پتانسیل ها و توانمندی های این انستیتو در حوزه بهداشت عمومی پرداخت.

وی با اشاره به قدمت یکصد ساله این موسسه گفت: انستیتو پاستور ایران یکی از مهم ترین موسسات تأثیر گذار در حوزه سلامت کشور بوده است که سن تقویمی آن بالاتر از وزارت بهداشت است و از بدو تاسیس تا کنون در تشحیص و کنترل بیماری های عفونی نظیر آبله، طاعون، فلج اطفال و وبا نقش مهمی ایفا کرده است.

دکتر بیگلری با بیان اینکه انستیتو پاستور ایران، قدیمی ترین موسسه تولید واکسن در خاورمیانه است، افزود: این مرکز علاوه بر پیشگیری از بیماری ها، ستون اصلی در حوزه دانش بیوتکنولوژی می باشد و به دلیل تولید واکسن در بدن همه ایرانیان ذره ای از تولیدات انستیتو پاستور وجود دارد.

وی تصریح کرد: انستیتو پاستور ایران در داخل و خارج از کشور، یکی از خوش نام ترین موسسات تحقیقاتی، بهداشتی و تولیدی در حوزه سلامت است.

دکتر پیروز حناچی شهردار تهران نیز در این بازدید از ایده راه اندازی موزه پاستور در آستانه یکصدمین سالگرد تاسیس این انستیتو استقبال کرد.

شهردار تهران با بیان این که جهت گیری ما کمک به انستیتو پاستور ایران می باشد ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی و فازبندی اقدامات، بتوان قدم های بعدی را برای این موسسه عام المنفعه برداشت.

بر اساس این گزارش، مهندس نصراله آبادیان شهردارمنطقه ۱۱ و دکتر حمید چوبینه، مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در این بازدید شهردار تهران را همراهی کردند.

گفتنی است، انستيتو پاستور ايران در سال 1299 با هدف تامین بهداشت و سلامت جامعه تأسیس شد و ضمن انجام تحقیقات مرتبط با کنترل بیماری های عفونی مختلف و تولید در زمینه تولید محصولات بیولوژیک (واکسن، فراورده بیولوژیک و کیت‌های تشخیصی) گام های بزرگی در پیشگیری و کنترل بیماری های عفونی برداشته است. 302/233

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196709
کلمات کلیدی