• 99/10/26 - 09:27
  • 469
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

بازدید معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت از پروژه های بیمارستانی استان های البرز و تهران

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت از پروژ های بیمارستان فردیس کرج، بیمارستان امام خمینی(ره) شهریار، بیمارستان ملارد، بیمارستان شهید سلیمانی شهر قدس و پروژه در حال احداث انستیتوپاستور بازدید و خواستار تسریع در تکمیل و راه اندازی آنها شد.

به گزارش وبدا، سیدکامل تقوی نژاد با اشاره به ضرورت تسریع در تکمیل و راه اندازی بیمارستان فردیس استان البرز گفت: این بیمارستان با تعداد 260 تخت و 21هزار مترمربع مساحت، هم اکنون 63 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 
 
وی یادآور شد: از آنجا که شهرستان فردیس، براساس سرشماری سال 1395، تعداد650 هزارنفر جمعیت دارد و فاقد هرگونه تخت بیمارستانی است، با اتمام این بیمارستان تا پایان سال جاری، سرانه آن، به 4 دهم درصد خواهد رسید. 
 
وی یادآور شد: تاکنون بالغ بر 1300 میلیارد ریال به این پروژه تخصیص داده شد که برای اتمام آن، مبلغ 1500 میلیارد ریال اعتبار، مورد نیاز است و امیدواریم با حمایت های صورت گرفته شاهد افتتاح هر چه سریع تر آن باشیم. 
 
گلایه معاون وزیر بهداشت از پیشرفت فیزیکی بیمارستان شهریار
 
پروژه دیگر مورد بازدید معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، بیمارستان در حال احداث شهریار بود که تقوی نژاد، از میزان پیشرفت فیزیکی آن، گلایه و تاکید کرد: در ارتباط با میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه و تعهد پیمانکار و عوامل اجرایی شاهد کم کاری و سهل انگاری هستیم.
 
تقوی نژاد یادآور شد: از اختیارات و امکانات،  برای تکمیل و تسریع در افتتاح پروژه تا پایان دولت حداکثر استفاده را می نماییم، ضمن اینکه باید با کم کاری و اهمال در اجرای این پروژه، برخورد مناسب قانونی شود.  
 
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت همچنین یادآور شد: تاکنون بالغ بر 2500 میلیارد ریال به این پروژه تخصیص یافته و جهت اتمام پروژه مبلغ 1600 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
 
پروژه بیمارستانی شهریار با تعداد 327 تخت و 33هزار و 751 مترمربع، 88درصد پیشرفت فیزیکی دارد. این شهرستان براساس سرشماری سال 1395 دارای جمعیت 309هزار و 607 نفر است که وضعیت فعلی تخت های بیمارستانی آن 388 تخت با سرانه 46صدم درصد است و انتظار می رود با تکمیل تخت های این بیمارستان، سرانه به 85صدم درصد افزایش یابد.
 
تقدیر تقوی نژاد از پیشرفت فیزیکی بیمارستان شهرقدس / پروژه برای دهه فجر آماده افتتاح می شود
 
معاون وزیر بهداشت، همچنین از بیمارستان در حال احداث شهرقدس نیز بازدید و از روند پیشرفت فیزیکی این پروژه قدردانی کرد.
 
تقوی نژاد با تاکید مجدد بر اینکه تکمیل، راه اندازی و افتتاح هر چه سریع تر پروژه های بیمارستانی حاشیه تهران برای ما اولویت دارد، افزود: با توجه به پیشرفت فیزیکی و تلاش های صورت گرفته عوامل اجرایی بیمارستان شهر قدس، انتظار داریم شاهد افتتاح آن در دهه فجر سال جاری باشیم. 
 
وی تصریح کرد: تاکنون بالغ بر 1280 میلیارد ریال به این پروژه اختصاص دادیم و جهت اتمام پروژه مبلغ 100 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
 
این بیمارستان  با تعداد 160 تخت و 16هزار و 800متر مربع، در انتهای شهریور سال جاری به شرکت مادر تخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی و تجهیزات پزشکی کشور تحویل موقت شد.
شهرستان قدس، براساس سرشماری سال 1395 دارای جمعیت 316هزار و 636 نفر است و تاکنون فاقد هرگونه تخت بیمارستانی است که با بهره برداری از بیمارستان سرانه آن،  به 5دهم درصد می رسد. 
 
تقوی نژاد هم چنین از پروژه های در دست اقدام انستیتوپاستور نیز بازدید کرد. 
در این بازدید، مهندس امیرساکی مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی، فریدون نوری خواه رییس مرکز بودجه و پایش عملکرد، دکتر محمدرضا ملکی رییس مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت را همراهی کردند.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 221715

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *