• 98/09/14 - 13:40
  • 80
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بازدید وزیر بهداشت از یک مرکز جامع خدمات سلامت و پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی دانشگاه آزاد در شهرستان پیشوا

 

وزیر بهداشت با حضور در شهرستان پیشوا از مرکز جامع خدمات سلامت شهید صدوقی و پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا بازدید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در حاشیه بازدید از پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا گفت: زمین این بیمارستان قبلا به دانشگاه آزاد اسلامی واگذار شده که با پیشرفت فیزیکی حدود ۱۲ تا ۱۵ درصد، عمللیات ساخت آن متوقف شده است و در جلسه ای که با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی داشتیم، مقرر شد که این پروژه با حمایت های لازم، مجددا راه اندازی شود.

وی افزود: بر اساس یک تفاهم نامه جدید، این بیمارستان یا به وزارت بهداشت واگذار می شود و یا به عنوان یک مرکز آموزشی و درمانی توسط دانشگاه آزاد اسلامی، اداره خواهد شد و از رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تقاضا کرده بودم که برای حل مشکل این بیمارستان، نشستی برگزار کنند که به جمع بندی های خوبی رسیده اند و در هفته آینده پس از بررسی های لازم، این پروژه مجددا آغاز می شود.

وزیر بهداشت افزود: ترجیح ما این است که دانشگاه آزاد اسلامی ساخت این پروژه را برای آموزش نیروهایی که در حوزه علوم پزشکی تربیت می کند، تکمیل و بهره برداری کند و می خواهیم که دانشگاه آزاد اسلامی به تکمیل و مدیریت این بیمارستان ورود کند و ما هم در وزارت بهداشت به تهیه تجهیزات با ارز دولتی و سایر حمایت ها به آنها کمک کنیم و در غیر این صورت، وزارت بهداشت اختیار اداره این بیمارستان را در دست می گیرد.

دکتر نمکی در خصوص وضعیت دارو در کشور، گفت: علیرغم فشارهای سنگین آمریکا و دشمنان در بستن راه ها برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی، اما امروز از طریق راه های مختلف، وضعیت مطلوبی در تامین این اقلام داریم و بیش از سال گذشته توانستیم کمبودهای دارویی را جبران کنیم و ممکن است در مقاطعی، برخی از فرم های دارویی مانند نوعی انسولین در کشور مشکل داشته باشیم و در حال حاضر کمبودی در توزیع انسولین در کشور نداریم.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه موج آنفلوآنزای فصلی در کشور مهار شده و داروی آن به میزان کافی در مراکز خصوصی و دولتی وجود دارد اما اگر در برخی داروخانه های خصوصی، این دارو توزیع نشده به خاطر جلوگیری از سومصرف دارو و عدم ایجاد مقاومت در درمان های بی مورد و بی رویه است.

مرکز جامع خدمات سلامت شهید صدوقی شهرستان پیشوا ۱۶۷۰۰ نفر و ۸۴۰۰ خانوار را تحت پوشش دارد و ۸۲ مادر باردار، ۵۴ مادر باردار پرخطر، ۱۳۴ بیمار مبتلا به دیابت و ۲۵۴ بیمار مبتلا به پرفشاری خون را تحت مراقبت دارد.

در این مرکز که دو پزشک، یک دندانپزشک با یک یونیت دندانپزشکی و ۱۵ مراقب سلامت و نیروی بهداشتی فعالیت دارند، چهار هزار دانش آموز تحت پوشش خدمات بهداشتی قرار دارند./۲۰۶

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197581
کلمات کلیدی