• 98/07/17 - 14:58
  • 32
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون پرستاری وزارت بهداشت عنوان کرد :

برگزاری اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، فرصتی برای معرفی ظرفیتهای پرستاری کشور

دکتر مریم حضرتی با بیان اینکه اجلاس وزرای بهداشت کشورهای عضو منطقه مدیترانه شرقی، یکی از مهمترین رویدادهای منطقه ای است گفت: یکی از 6 سندی که در اجلاس تهران مورد بررسی قرار می گیرد، سند پرستاری و مامایی است.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: کشور ما برای  چهارمین بار میزبان اجلاس وزرای بهداشت منطقه است و این اجلاس با شعار "سلامت برای همه توسط همه" فرصت مغتنمی را برای گفتگوهای دو جانبه و معرفی ظرفیتها ی حوزه پرستاری و مامایی کشور را نیز فراهم می سازد.

وی افزود:  از آنجاییکه پوشش همگانی سلامت جزو تعهدات دولت‌ها تا سال ۲۰۳۰ میلادی بوده و گروه های پرستاری و مامایی به عنوان یکی از گروه های مهم ارایه دهنده خدمت در این راستا می باشند ، سندی تحت عنوان" تقویت نقش گروه های  پرستاری و مامایی در پوشش همگانی سلامت "در این اجلاس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دکتر حضرتی خاطر نشان کرد: در روز های 21 و 22 مهرماه جاری کارگاهی با موضوع نقش پرستاران و ماماها در پوشش همگانی سلامت با حضور مهمانان خارجی و داخلی برگزار خواهد شد که خروجی این جلسه در قالب قطعنامه و به منظور سیاستگذاری و برنامه ریزی در کشور ارائه می‌شود که تعهدی جهت پیگیری حضور پررنگ تر پرستاران در پوشش همگانی سلامت به دنبال خواهد داشت.
معاون پرستاری وزارت بهداشت افزود: چالش ها و فرصت های پوشش همگانی سلامت در منطقه و ایران و همچنین تعریف برنامه ها و استراتژی برای رسیدن به پوشش همگانی سلامت از موضوعاتی است که در این کارگاه  مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
وی ادامه داد: در مراسم افتتاحیه اجلاس که با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت، دکتر تدروس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، میهمانان عالی رتبه خارجی، مدیران ارشد نظام سلامت، پیشکسوتان، روسای دانشگاه ها و سایر دست اندکاران نظام سلامت برگزار می شود از همه گروههای پرستاری نیز در این جلسه افتتاحیه دعوت شده است.
دکتر حضرتی همچنین گفت: در این اجلاس از تعدادی از پیشکسوتان حوزه سلامت کشور از جمله از خدمات ارزنده دکتر مداح مادر پرستاری نوین ایران به پاس بیش از 6 دهه تلاش در پیشبرد اهداف نظام سلامت کشور قدردانی می شود.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 195843
کلمات کلیدی