• 98/08/14 - 15:05
  • 39
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری نخستین جلسه پنجمین دوره شورای عالی نظام پرستاری

نخستین جلسه پنجمین دوره شورای عالی نظام پرستاری با حضور، دکتر اکبری، مشاورعالی وزیر بهداشت، دکتر حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، دکتر حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت، دکتر امامی رضوی، رییس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری، دکتر حیدری، رییس هیات مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری و رییس سازمان نظام پرستاری و اعضای شورای عالی نظام پرستاری، صبح امروز در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت در نخستین جلسه پنجمین دوره شورای عالی نظام پرستاری، ضمن قدردانی از اعضای شورای عالی نظام پرستاری دوره چهارم و تبریک و تهنیت به اعضای دوره پنجم، بیان کرد: در حال حاضر، حوزه پرستاری در دوران طلایی قرار دارد، چراکه روزی آرزوی تشکیل انجمن، نظام پرستاری، بورد و معاونت پرستاری را داشتیم و اکنون محقق شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر، ساختارهای علمی، صنفی و حرفه ای در حوزه پرستاری ایجاد شده است. لذا، مهم ترین کار این است که با همدلی و اتحاد، برای آسایش مردم و در جهت ارتقای حرفه پرستاری، گام های موثری برداریم.

ابلاغ آیین نامه مراقبت های طولانی مدت، به زودی

معاون پرستاری وزارت بهداشت تصریح کرد: انتظار می رود تا اعضای دوره پنجم شورای عالی نظام پرستاری در توسعه خدمات مراقبت در منزل و پوشش بیمه ای این خدمات به معاونت پرستاری کمک کنند؛ چراکه راهکاری مهم و موثر در کاهش هزینه های بیمار محسوب می شود. در حال حاضر، مراقبت های طولانی مدت نیز جزو اهداف مهم معاونت قرار دارد و به زودی آیین نامه آن ابلاغ خواهد شد. الکترونیکی کردن گزارشات پرستاری و ارائه خدمات پرستاری براساس فرآیندهای پرستاری نیز یکی از دغدغه های ماست که روی آن کار می کنیم.

دکتر حضرتی خاطرنشان کرد: آموزش به بیمار و پیگیری بیمار بعداز ترخیص از بیمارستان، از دیگر اقدامات ما است که روی آن کار می کنیم و از سازمان نظام پرستاری و اعضای شورای عالی نظام پرستاری انتظار داریم با ارائه راهکارهای مهم و کاربردی کمک کنند تا این امر مهم را تحقق بخشیم.

وی تاکید کرد: هدف بعدی ما ایجاد بیمارستان های اخلاقی براساس شاخص های تعیین شده، است. باید به این نقطه برسیم که بتوانیم بگوییم فلان بیمارستان، یک بیمارستان اخلاقی است و از نگهبانی تا پزشک و حسابدار و پرستارش با رعایت اصول اخلاقی به مردم خدمت می کنند. انتظار می رود، شورای عالی نظام پرستاری در این زمینه نیز همکاری کرده و در جهت ارتقای اخلاق حرفه ای و پروسیجرهای اخلاقی کمک کند تا فرایندهای اخلاقی را در بیمارستان ها انجام داده و پیش ببریم.

گفتنی است در پایان این جلسه، از اعضای هیات نظارت مرکزی و اعضای ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند با اهدای لوح تقدیر شد./207

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196721
کلمات کلیدی