• 98/04/19 - 15:36
  • 38
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت خبر داد:

برگزاری گردهمایی مدیران آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه های علوم پزشکی با هدف ایجاد یکپارچگی و در راستای پرونده الکترونیک سلامت

رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: همایش مشترک مدیران و کارشناسان حوزه آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت برای ایجاد یکپارچگی در ارائه خدمات آمار و فناوری اطلاعات و عمق بخشیدن به خدماتی که در راستای پرونده الکترونیک سلامت است برگزار شد.

 

به گزارش وبدا، دکتر حمیدرضا صفی خانی، در مراسم اختتامیه اولین گردهمایی مدیران آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور که در سالن امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: در این همایش سیاست ها و خط مشی های نظام سلامت الکترونیک به مدیران فناوری و آمار دانشگاهها اعلام شد. همچنین، در این همایش، ۴ کارگاه تخصصی شامل سامانه پرونده الکترونیک سلامت سرویس‌های ارزش افزوده، تدوین آیین‌نامه فاوا و استانداردهای سامانه‌های اطلاعاتی سلامت و تشریح فرایند تبادل اطلاعات بین مراکز و همچنین، راهبردهای حوزه آمار در سال ۱۳۹۸، برگزار شد.

 

وی تصریح کرد: در این همایش از تجربیات و ابتکارات موفق دانشگاه‌های علوم پزشکی استفاده و این تجربیات بین مدیران به اشتراک گذاشته شد.

 

 

رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت یادآور شد: نقشه راه حوزه فناوری اطلاعات در نظام سلامت تدوین شده و باید به تایید وزیر بهداشت برسد، در این سند به دنبال ایجاد و استقرار نظام سلامت الکترونیک هستیم. همچنین، راهبردهای اصلی و اهداف راهبردی نیز مشخص شده که براساس آن، برنامه های عملیاتی و پروژه هایی که باید اجرا شود، مشخص شده و برای اجرای این پروژه ها به دانشگاه ها نقش و اختیار داده می شود، امید است، تا سال ۱۴۰۰ به اهداف خود برسیم./۲۰۶

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 192823
کلمات کلیدی