• تاریخ انتشار : 99/06/11 - 15:46
  • تعداد بازدید خبر : 2345
گزارش تصویری به مناسبت روز بهورز

بهورزان در قاب تصویر؛ از روستاهای بشاگرد تا میناب و قشم

در آستانه ۱۲ شهریورماه و روز بهورز در دور افتاده ‌ترین ‌روستاهای‌ کشور ( روستاهای شهرستان‌های بشاگرد، میناب و قشم در استان هرمزگان ) همراه بهورزان شدیم تا خدمات این قشر از جامعه نظام سلامت را به تصویر بکشیم/ عکاس : محمد نسیمی

به گزارش خبرنگار وبدا؛ در سال 1363 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف بالابردن سلامت و بهداشت در جامعه روستایی و همچنین تحقق یکی از اهداف انقلاب اسلامی مبنی بر فقر زدایی از روستاها دست به تاسیس خانه هایی با نام خانه بهداشت زد و برای تامین کادر متخصصین خانه ها به تربیت افرادی همت گمارد که بهورز نام گرفتند .

کاهش میزان مرگ و میردر روستا ها ، جلوگیری از عوارض حاملگی های متعدد ،واکسیانسیون کودکان ، آموزش مادران و...از جمله مهمترین فعالیت های بهورزان است .

 امروزه شاهد کاهش‌ مرگ‌ و میر مادران‌ وکودکان‌ هستیم‌ که باید آن را مرهون ‌زحمات‌ و تلاش‌ بهورزان‌ بدانیم‌، زیرا ارتقای‌ شاخص‌های‌ بهداشتی‌ کشور درگروی تلاش‌ و فعالیت‌ این‌ عزیزان‌ است‌.

تلاش‌ بهورزان‌ در دور افتاده‌ترین ‌روستاهای‌ کشور موجب‌ می‌شود خدمات‌ بهداشتی‌ لازم‌ به‌ روستاییان ‌ارایه‌ گردد و به‌ این‌ وسیله‌ از اشاعه ‌بیماری‌ در جامعه‌ جلوگیری‌ شود.

در این گزارش سعی شده خدمات بهورزان در دورافتاده ترین روستاهای کشور در شهرستان‌های بشاگرد، میناب و قشم در استان هرمزگان به تصویر کشیده شود.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,چندرسانه ای,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 214027

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *