• 98/09/08 - 19:56
  • 47
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
نامه معاون بهداشت وزارت بهداشت به معاونين بهداشت دانشگاه هاي پزشكي سراسر كشور؛

تاکید بر گسترش سطح دسترسی مراکز درمانی به داروی اوسلتامي وير برای درمان آنفلوآنزا

دکتر رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت در نامه ای به معاونين بهداشت دانشگاه ها و دانشكده هاي پزشكي سراسر كشور، بر گسترش سطح پوشش مراکز درمانی به داروی اوسلتامي وير، تاکید کرد.

 

به گزارش وبدا، در این نامه آمده است؛

 

معاونين محترم بهداشتى دانشگاهها و دانشكده هاي پزشكي سراسر كشور

 

احتراما به استحضار مي رساند، تعدادي از بيمارستانهاي خصوصي سراسر كشور هم اكنون پذيراي بيماران مبتلا به انفلوانزا هستند و دسترسى آنها به اوسلتامي وير محدود است. از جنابعالي خواهشمندم به همكاران دستور فرماييد، ضمن تماس روزانه با كليه بيمارستانها اعم از خصوصي و دولتي كه بيمار مشكوك يا مبتلا به انفلوانزا را بستري مي نمايند، دارو در اختيار آنها قرار گرفته و هيچ نوع كمبودي در روزهاى آينده رخ ندهد.

 

بديهي است، همراه با دارو لازم است پروتكل درمان كه از قبل خدمت جنابعالي ارسال گرديد نيز در اختيار ايشان قرار گيرد تا بيماران دقيقا مطابق پروتكل تحت درمان قرار گيرند.

 

اطمينان داشته باشيد، در حال حاضر هيچ نوع كمبودي در رابطه با داروي اوسلتامي وير در سراسر كشور وجود ندارد و لازم است اين موضوع مورد ملاحظه جدي قرار گيرد.

 

تماس روزانه و ارتباط تنگاتنگ با معاونين محترم درمان ضروري بوده و لازم است اين موضوع كاملا مورد ملاحظه قرار گيرد. ضمنا اطلاعات هفتگي انفلوانزا در سطح كشوري روزهاي يكشنبه هرهفته به اطلاع جنابعالي خواهد رسيد.

 

تلاش نماييد، اطلاع رساني را به حداكثر لازم در سطح شهرستانها گسترش دهيد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197392
کلمات کلیدی