• 98/08/18 - 09:00
  • 75
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس مرکز اورژانس کشور:

تا عادی شدن شرایط در مناطق زلزله زده حضور فعال خواهیم داشت

دکتر کولیوند با اشاره به بازدید خود و رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از مناطق زلزله زده  گفت: تعداد٥٣٠ مصدوم به مراكز درماني توسط اورژانس اعزام شدند و تعداد٢٨نفر بستري هستند.

دکتر پیر حسین کولیوند، رییس مرکز اورژانس کشور در گفت و گو با وبدا ضمن بیان این مطلب افزود:  ما بقي مصدومان ترخيص شدند و اکثر مصدومينی كه نياز به عمل جراحي داشتند، به اتاق عمل اعزام و تحت جراحي قرار گرفتند.  

وی با بیان این که شرايط در مناطق زلزله زده از نظر بهداشت و درمان پايدار است، گفت:  آمبولانسها در مناطق متاثر از حادثه با پرسنل و پزشك حضور دارند و تيم هاي بهداشتي و مديريت ببماريها در مناطق حضور فعال دارند.

دکتر کولیوند افزود:  تيم هاي حمايتي روحي  و رواني براي بالا بردن سطح تاب آوري حضور دارند و دارو، تجهيزات، خون و فرآوردهاي خوني به مقدار لازم و كافي وجود دارد.

 رییس مرکز اورژانس کشور، عملكرد تيم دانشگاه علوم پزشكي تبريز در زلزله اخیر را صومي قابل تقدير دانست و گفت: همكاران اورژانس و درمان نهايت تلاش را داشته و دارند و تا زماني كه شرايط به حالت عادي بازگردد، در این مناطق حضور فعال خواهيم داشت.

دکتر کولیوند همچنین ضمن قدردانی از عملكرد مراكز درماني و بيمارستانهاي ميانه و سراب در رسیدگی به وضعیت مصدومین، از تلاش های همه تيم هاي بهداشتی و درمانی تشکر کرد./201

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196761
کلمات کلیدی