• 99/10/29 - 19:51
  • 512
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

تحقیقات انجام شده در دوران کرونا باعث افتخار است

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به تقویت زیرساخت های فناوری کشور، گفت: در ایام کرونا تحقیقات و فناوری های خوبی در کشور انجام شد که مایه افتخار است.

به گزارش وبدا، پژوهشگران حوزه فناوری و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی قم امروز با حضور دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تجلیل شدند.
 
در این مراسم از پژوهشگران در حوزه‌های فناوری و پژوهش،  دانشجوی فناور و دانشجوی پژوهشگر، مقاله و کتاب برگزیده با اهدای لوح و تندیس قدردانی به عمل آمد.
 
ارتقای دانشگاه علوم پزشکی قم به جمع دانشگاه‌های تیپ دو کشور
 
معاون فناوری و تحقیقات وزارت بهداشت در این مراسم، گفت: با توجه به فعالیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه علوم پزشکی قم و کسب دو رتبه اول و سومی در حوزه فناوری در بین دانشگاه‌های تیپ ۳ کشور، این دانشگاه از سال آینده در جمع دانشگاه‌های تیپ دو کشور قرار می‌گیرد.
 
دکتر نجفی از افزایش اعتبارات برای تحقیق و پژوهش در حوزه فناوری با همکاری رییس علوم پزشکی استان قم خبر داد و اظهار کرد: در جلسه امروز مقرر شد بیش از یک درصد درآمد‌هایی که تکلیف قانونی دانشگاه‌ها برای حوزه تحقیقات و فناوری است در این استان افزایش پیدا کند و وزارت بهداشت هم در سال آتی سهم اعتبارات استان قم را افزایش خواهد داد.
 
تقویت زیرساخت های فناوری کشور
 
وی با بیان اینکه تقویت زیرساخت های فناوری و تحقیقاتی مورد تاکید است، تصریح کرد: تمامی تلاش ما بر این امر سوق پیدا خواهد کرد و باید در این راستا از ظرفیت خیرین نیز استفاده شود.
 
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بیان کرد: در کشور نگاه به موضوع تحقیقات مثبت است و از این رو نباید تحقیقات و فناوری در حد شعار باقی بماند و باید از طریق توسعه فناوری به خلق ثروت اقدام کنیم که این امر برای دانشگاه های نسل سوم مهم است.
 
دکتر نجفی ادامه داد: شبکه های علمی باید ایجاد و آزادانه گفتمان صورت علمی گیرد، نباید از فراگیری علوم غفلت کنیم و در این راستا باید با تمام دنیا ارتباط داشته و شبکه علمی داشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه در ایام کرونا تحقیقات و فناوری های خوبی در کشور انجام شد که مایه افتخار است، مطرح کرد: باید روز به روز در حوزه تحقیقات و فناوری تلاش داشته باشیم و قم می تواند در این عرصه سرآمد باشد.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 221860
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *