• 98/06/16 - 13:00
  • 23
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
معاون کل وزارت بهداشت در قم عنوان کرد:

توجه به مستضعفان، در صدر تمام برنامه‌های وزارت بهداشت

دکتر حریرچی گفت: توجه به مستضعفان اولویت این وزارتخانه است و باید در صدر تمام برنامه‌های حوزه بهداشت باشد.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت صبح امروز در آیین تکریم و معارفه رییس سابق و سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی قم ،بابیان اینکه ۸۰ درصد مردم توان پرداخت هزینه بیمارستان‌های خصوصی را ندارند، گفت: تنها ۳ تا ۴ درصد مردم توان استفاده از خدمات بیمارستان‌های خصوصی را دارند و حدود ۱۵ تا ۱۷ درصد نیز با کمک بیمه‌های تکمیلی می‌توانند به این بیمارستان‌ها مراجعه کنند، به همین دلیل توجه به مستضعفان باید در صدر اولویت‌ها باشد.
معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: کل آمار تخت‌های بیمارستانی استان قم تا سال ۱۳۹۲ حدود یک هزار و ۴۰۰ تخت بود که در سال‌های اخیر ۵۰۰ تخت به این آمار اضافه شد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه باوجود پیشرفت‌های مهم صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان در قم ولی همچنان این استان با عقب‌افتادگی‌های زیادی در این زمینه مواجه است، گفت: متاسفانه همچنان ۱۱ درصد بیماران از قم خارج می‌شوند که باید برنامه‌ریزی لازم برای جلوگیری از این موضوع و همچنین معرفی زیرساخت‌های مهم بهداشتی و درمانی استان انجام شود.
دکتر حریرچی خاطرنشان کرد: بیش از۷۰ درصد بیمارستان‌های خصوصی تهران کیفیت بیمارستان فرقانی قم را ندارند ضمن اینکه هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی قم از جمله فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه‌های ایران و جهان هستند که باید از این ظرفیت بهتر استفاده شود.
وی ادامه داد: در کنار تمام ظرفیت‌های مهم استان، فقر و آسیب‌های اجتماعی در شهر قم وجود دارد که باید واقع‌بینانه به تمام مسائل توجه و برای آن‌ها برنامه‌ریزی شود.
معاون کل وزیر بهداشت بابیان اینکه تمام مسائل بهداشت و درمانی مردم از تولد تا مرگ به عهده این وزارتخانه است، تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی قم زمینه رشد سریع و چشمگیر و رسیدن به دانشگاه‌های تراز اول کشور را دارد که باید بستر لازم برای این موضوع در استان فراهم شود.
وی بابیان اینکه واگن‌های سلامت را نباید به لوکوموتیوهای سیاست گره زد، ادامه داد: دانشگاه محل سیاست‌بازی و خط بازی نیست بلکه دانشگاه باید در عین استقلال با سایر دستگاه‌ها نیز تعامل نزدیک داشته باشد.
دکتر حریرچی بابیان اینکه قم احتیاج به بیمارستان خیریه به معنی واقعی کلمه دارد، اظهار داشت: نیازمند توسعه بیمارستان‌های خیریه در قم و کشور هستیم که خدمات خود را به‌صورت رایگان و یا در حد رایگان به مردم ارائه دهند.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: از گسترش طب سنتی ایرانی بسیار استقبال می‌کنیم و در این زمینه اقدامات مهمی صورت گرفته است که قم با توجه به ظرفیت‌های دینی خود توان تبدیل به قطب طب سنتی کشور را دارد.
وی با تاکید بر اینکه گردشگری سلامت نباید به قیمت محروم کردن مردم شهر از خدمات درمانی منجر شود گفت: قم ظرفیت‌های مهمی در حوزه گردشگری سلامت دارد ولی باید همواره اولویت اول، ارائه خدمت به مردم استان باشد.
گفتنی است، آیین تکریم و معارفه رییس سابق و سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی قم امروز برگزار و ضمن تقدیر از زحمات دکتر ابوالفضل ایرانی خواه، دکتر محمدرضا قدیر به‌عنوان سرپرست این دانشگاه منصوب شد.
محمدرضا قدیر فوق تخصص گوارش و کبد است که ریاست مرکز تحقیقات و بیماری‌های گوارش و کبد قم و ریاست سازمان نظام پزشکی استان را در کارنامه خود دارد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 194869
کلمات کلیدی