• 98/07/09 - 13:42
  • 43
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حضور وزیر بهداشت؛

جلسه هیات های امنای کلان منطقه ده آمایشی کشور برگزار شد

جلسه هیات های امنای کلان منطقه ده آمایشی کشور شامل اعضای هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی ایران، تهران، شهید بهشتی، انستیتو پاستور ایران، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و موسسه عالی انتقال خون با حضور وزیر بهداشت، معاونین و مشاوران وزیر بهداشت برگزار شد.

به گزارش وبدا، دکتر محمد مهدی ناصحی نماینده وزیر و دبیر هیات های امنا و مجامع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نشست گفت: هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، بالاترین رکن اجرایی و سیاستگذاری در دانشگاه ها هستند و در این دوره با دستور وزیر بهداشت، توجه ویژه ای به جایگاه هیات های امنا شده تا آنها بتوانند نقش خود را ایفا کنند.

وی تصریح کرد: اولین کاری که وزیر بهداشت در این حوزه انجام داد، بازگشت جایگاه ویژه های امنا و مجامع وزارت بهداشت بود که باعث تقویت جایگاه هیات های امنا و هماهنگی آنها با معاونت های وزارت بهداشت شده است.

دکتر ناصحی افزود: اعضای هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی کشور باید نشست های مرتبی با روسای دانشگاه ها داشته باشند و در اموری مانند سیاستگذاری، نظارت، پایش و ارزشیابی دانشگاه ها، مشارکت و نقش بیشتری داشته باشند و دانشگاه ها باید از ظرفیت ارزشمند اعضای هیات امنا، استفاده بیشتری کنند.

نماینده وزیر و دبیر هیات های امنا و مجامع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تشکیل بانک اطلاعاتی اعضای هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی، گفت: در این دوره سعی داریم که هیات های امنای دانشگاه ها بتوانند به تقویت و توسعه آموزش و پژوهش نیز کمک کنند.

گفتنی است در این نشست دکتر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری، دکتر فاضل رییس انجمن جراحان ایران و مشاور وزیر بهداشت، دکتر نوبخت رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و دکتر بندپی استاندار تهران نیز حضور داشتند./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 195544
کلمات کلیدی