• 98/05/27 - 09:42
  • 22
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

حضور ستودنی ۵۸ دانشگاه علوم پزشکی در ماراتن ورزشی وزارت بهداشت

چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که از ۲۲ مرداد مرحله نخست آن آغاز شد، جمعه شب با معرفی برگزیدگان در چهار رشته تیراندازی، شنا، دوومیدانی و کاراته به روزهای پایانی خود نزدیک می شود و دست اندرکاران برگزاری این رویداد ورزشی در تدارک برپایی مرحله دوم این المپیاد هستند.

به گزارش وبدا، جمعه شب با معرفی برگزیدگان رشته های تیراندازی، شنا، دوومیدانی و کاراته در سالن ۲۹ بهمن دانشگاه علوم پزشکی تبریز، جوایز، احکام و مدال های برگزیدگان به آنها اعطاء شد و دانشگاه علوم پزشکی شیراز توانست با دریافت سه کاپ قهرمانی در رشته‌های دوومیدانی، شنا و کاراته تاکنون پرافتخارترین تیم المپیاد چهاردهم باشد و دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز با کسب عنوان قهرمانی در رشته تیراندازی، یکی دیگر از دانشگاه های موفق در این المپیاد تاکنون است.

مرحله نخست المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی از روز گذشته (شنبه) با حضور ۱۶ تیم  شاهد برگزاری مسابقات فوتسال در مرحله ضربدری است و این مسابقات تا پایان روز ۲۹ مرداد در سالن استاد شهریار شهر تبریز ادامه خواهد داشت تا تکلیف برگزیدگان این رشته نیز در روز پایانی مشخص باشد.

مرحله دوم المپیاد ورزش های قهرمانی وزارت بهداشت از روز سوم شهریور ماه با ورود و پذیرش کاروان های ورزشی در چهار رشته تنیس روی میز، بدمینتون، والیبال و بسکتبال آغاز خواهد شد و ورزشکاران طی مدت حضور یک هفته ای خود در این تورنمنت دانشجویی، رقابت‌های خود را برگزار خواهند کرد تا تکلیف تیم های برگزیده این رشته‌ها نیز تعیین شود.

مسابقات ورزشی مرحله دوم المپیاد در چهار رشته باقیمانده از روز ۴ شهریور ماه در تبریز آغاز می شود و مسابقات والیبال در سالن استاد شهریار، بسکتبال در سالن تختی، بدمینتون در سالن کوثر و تنیس روی میز در سالن نیک مهر برگزار خواهد شد.

میزان مشارکت و استقبال دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای حضور در این رویداد بزرگ ورزشی- دانشگاهی چشمگیر بود به طوری که از بین حدود ۶۵ دانشگاه علوم پزشکی، ۵۸ دانشگاه علوم پزشکی در این مسابقات در مرحله نخست حضور داشتند و باید دید چه تعداد دانشگاه در مرحله دوم این المپیاد حضور خواهد داشت.

امسال در چهاردهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر علوم پزشکی‏، ورزشکاران  در نه رشته ورزشی فوتسال، تیراندازی، شنا، دوومیدانی، کاراته، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و بدمینتون در دو بازه زمانی رقابت‌های خود را برگزار می‌کنند.

برای نخستین بار المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی با هدف ارائه خدمات بهتر اسکان و سرویس دهی به ورزشکاران و شرکت کنندگان، در دو مقطع زمانی برگزار می شود. رقابت در پنج رشته ورزشی فوتسال، تیراندازی، شنا، دوومیدانی و کاراته در بازه زمانی ۲۲ تا ۲۹ مرداد و رقابت در چهار رشته ورزشی والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و بدمینتون طی روزهای ۳ تا ۱۰ شهریور برگزار خواهد شد.

رشته شطرنج که سالهای گذشته جزو رشته‌های المپیاد قهرمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی بود، برای اولین بار امسال از المپیاد قهرمانی حذف و  مقرر شد از سال آینده این رشته پرمهیچ و پرطرفدار به صورت تک رشته‌ای در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شود.

 المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان علوم پزشکی، بزرگترین رویداد ورزشی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت است که با هدف ایجاد انگیزه و افزایش میل و رغبت دانشجویان به ورزش، تحرک و نشاط برگزار می‌شود. تاکنون ۲۶ دوره المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر و دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی به میزبانی دانشگاه‌های مختلف برگزار شده است.

 مسابقات رشته‌های مختلف ورزشی بر اساس قوانین و مقررات فنی تعیین شده برگزار خواهد شد و بر اساس مقررات، دانشجویانی که در المپیاد ورزش‌های همگانی سال قبل شرکت کرده‌اند، اجازه حضور در المپیاد ورزش‌های قهرمانی را ندارند.

 در سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دخترکه سال ۹۶ به میزبانی شهرکرد برگزار شد و ۱۸۰۰ ورزشکار از ۵۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور حضور داشتند، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کسب ۱۵۸ امتیار عنوان قهرمانی این المپیاد را از آن خود کرد و دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و ایران به ترتیب در رده‌های دوم و سوم جدول رده‌بندی نهایی قرار گرفتند.

باید تا روز پایانی مرحله دوم المپیاد چهاردهم صبر کرد و دید چه تیمی عنوان قهرمانی این تورنمنت ورزشی- دانشجویی را از آن خود خواهد کرد و  با کاپ قهرمانی تبریز و محل برگزاری المپیاد را ترک خواهد کرد./224/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 194204
کلمات کلیدی