• 98/09/16 - 15:40
  • 45
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
به مناسبت روز ۱۶ آذر صورت گرفت؛

حضور مسؤولان فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بر سر مزار شهدای ۱۶ آذر

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به همراه دیگر مدیران معاونت فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه به مناسبت روز ۱۶ آذر، بر سر مزار شهدای این روز حضور یافتند و با نثار گل و ادای احترام، یاد این شهدای گرانقدر را گرامی داشتند.

 

به گزارش وبدا، دکتر سیما سادات لاری، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دیگر مدیران معاونت فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه با حضور بر سر مزار شهیدان "مصطفی بزرگ‌نیا"، "احمد قندچی" و " آذر شریعت‌رضوی"، شهدای حادثه ۱۶ آذر ۱۳۳۲، با اهدای گل و نثار فاتحه یاد این سه شهید بزرگوار را گرامی داشتند.

 

در این مراسم، دکتر غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و هیأت همراه وی نیز حضور داشتند  که در پایان مراسم دو معاون فرهنگی وزارت‌های بهداشت و علوم دقایقی در خصوص برنامه‌های مهم روز دانشجو در دانشگاه‌ها صحبت کردند.

 

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در انتهای مراسم در خصوص بزرگداشت یاد شهدای حادثه ۱۶ آذر، گفت: امروز ۱۶ آذر سال ۱۳۹۸ است و روز دانشجو نام نهاده شده است، این روز به این نام عنوان شده زیرا خون شهدای عزیز این حادثه ۶۶ سال قبل در مبارزه با استکبار ریخته شد و در حقیقت این سه شهید عالیقدر پیام خود را با اهدای خون خویش جاودانه کردند.

 

وی افزود: این حادثه در شرایطی رخ داد که کودتای ۲۸ مرداد در ایران اتفاق افتاده بود و بحث نفوذ استکبار بریتانیا و آمریکا مطرح بود و آمدن نیکسون به دانشگاه تهران این موضوع را تشدید کرد و در نهایت دانشجویان با اهدای خون خود، اعتراض خود و استکبار ستیزی و ظلم ستیزی را نشان دادند.

 

معاون وزیر بهداشت با بیان این که خون شهید راه خود را ادامه می‌دهد، گفت: پس از گذشت این سال‌ها همچنان خون این شهدای بالا مقام می‌جوشد و اکنون که دانشگاه این مرکز علم در همه شهرهای ما راه پیدا کرده، انتظار می‌رود دانشجویان ما با ارتباطاتی که وجود دارد آگاهانه‌تر عمل کنند و روحیه ظلم ستیزی، عدالت طلبی و حق طلبی داشته باشند و یاد این عزیزان را در این روز گرامی بدارند.

 

لاری در پاسخ به این سؤال که نقش دانشجویان را در بزنگاه‌های کشور چگونه می‌دانید، گفت: ما انتظار داریم دانشجویان به نقش اصلی خود بازگردند؛ یعنی دانشجو پیشرو در مسائل جامعه خود باشد و پیروی فضاهای مسموم و سیاست‌زدگی نشود. دانشجو نباید پیاده‌نظام بازی‌های دیگران و قدرت‌های بیرونی دانشگاه شود بلکه باید با اندیشه مستقل و پویا مسائل را تجزیه و تحلیل کند و به عنوان فردی نخبه که با آگاهی مسائل را بررسی می‌کند، بتواند بی‌عدالتی و مشکلاتی که در جامعه وجود دارد را با زبان منطق و راه‌حل‌جویانه بیان و فضای روشنگری را در جامعه دنبال کند. دانشجو باید شور و شعور را در هم آمیخته و به سطح جامعه منعکس کند زیرا سرنوشت جامعه با دانشجو رقم‌زده خواهد شد.

 

 

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197634
کلمات کلیدی